У Долинській міській громаді на Кіровоградщині відкрили ветеранський простір

У Долинській міській громаді на Кіровоградщині відкрили ветеранський простір. ветеранський хаб, долинська громада, військовий, допомога, інвалідність внаслідок війни

У Долинській міській громаді на Кіровоградщині відкрили ветеранський простір. ветеранський хаб, долинська громада, військовий, допомога, інвалідність внаслідок війниХаб працює при Долинській міській раді. Фото: Facebook Долинська міська громада

У Долинській громаді на Кіровоградщині запрацював “Ветеранський Хаб”. Його відкрили при міській раді. Мета – допомагати військовим (у першу чергу тим, які мають інвалідність внаслідок війни) з розв’язанням їхніх проблем. Про це в етері Українського радіо Кропивницького розповів завідувач сектору ветеранського простору відділення соціального захисту населення Долинської міської ради Вадим Мирошниченко, повідомляє Суспільне.

До створення “Ветеранського Хабу” військовим і їхнім родичам допомагала громадська організація, яку заснували у 2015 році. За словами Вадима Мирошниченка, він її очолює й досі. Ветеран на війні з 2014 року. У 2015 році отримав статус учасника бойових дій. У 2020 році уклав контракт для проходження військової служби. Звідти повернувся через інвалідність.

“У 2022 році учасники громадської організації роз’їхалися на війну. Я повернувся одним із перших. У кінці травня міський голова Євген Звіздовський звернувся до мене з пропозицією створити й очолити хаб. Спочатку я сумнівався, але переговорив з членами нашої організації, і ми вирішили, що це буде правильно”.

До організації люди найчастіше зверталися з приводу пільг, санаторно-курортного лікування, оформлення землі й встановлення на квартирний облік. Ці самі напрямки залишаються і за нещодавно створеним хабом, каже ветеран.

“Ми створили організацію, щоб об’єднати учасників АТО для вирішення їхніх потреб. Робили все, що прописано в законі про статус ветерана війни. Якщо кожна людина окремо ходитиме і якщо до місцевої влади звернеться організація, – це велика відмінність. Тобто робота проводилася фактично ще з 15 року. Але тоді це було на громадських засадах, а зараз офіційно через міську раду”.

Квартирне питання в Долинській розв’язують через будинки, які свого часу призначалися для працівників так і не запущеного в роботу Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окиснених руд.

“У нинішньому році в громаді отримали квартири бійці, які стоять в черзі з 2015 року і ще раніше – тобто ті, хто служили в Афганістані. Міська рада готує будинок під здачу. Там проводять капітальний ремонт. КГЗКОР залишив після себе багато вільних приміщень. Це дев’ятиповерхові будинки. Він їх передав у розпорядження міської влади. Зараз міська рада займається ремонтами в міру можливостей, щоб згодом віддати частину приміщень військовим, які стоять в черзі”.

Ветеранський простір співпрацює з територіальним центром комплектування та соціальної підтримки й волонтерами.

“До мене звернулася мати безвісти зниклого бійця, – розповів Вадим Мирошниченко. – Він зник у червні минулого року. Їй офіційно не повідомили. Я знайшов телефон командира, зв’язався з ним, і він підтвердив, що боєць зник безвісти. Чому не надають офіційну інформацію – не знає. Я поїхав у військкомат, і там сказали, що до них ніхто не звертався. Тобто в цій ситуації треба скоординувати людину, допомогти їй розв’язати питання. У нашій громаді є активні люди, які допомагають військовим на передовій. А щоб хтось займався такими питаннями, як ми, – координацією роботи, то я таких не знаю”.

Також у ветеранському просторі допомагають з реабілітацією військових.

“Звертаються люди, які у зв’язку зі станом здоров’я не можуть працювати, але хочуть допомогти. У перший день прийшов чоловік з інвалідністю внаслідок війни. Він частково паралізований. Керівник гуртка лозоплетіння та кераміки Сергій Ткачов запропонував військовому пройти реабілітацію, працюючи з глиною. У мене син з тяжким пораненням у голову, і я знаю з власного досвіду, як складно робити дрібні рухи. Лозоплетіння та робота з глиною допомагають для розвитку дрібної моторики, допомагають фізично і психологічно”.

У ветеранському хабі передбачені посади психолога і юриста. На останню є вакансія, говорить Вадим Мирошниченко.

Хаб працює у понеділок і четвер з 08:00 до 17:15. У п’ятницю з 08:00 до 16:00.

Обідня перерва 12:00–13:00.

Телефон Вадима Мирошниченка: 095 444 28 05.

Вікторія Волошаненко, Василь Левицький, Наталя Сметанко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*