У школі імені Короленка застосовуватимуть каністерапію

У школі імені Короленка застосовуватимуть каністерапію. харків, адаптація, канистерапия, проект, співпраця, person, ground, dog, outdoor, carnivore, animal, footwear, clothing, leash, people. A group of people standing next to a building

У школі імені Короленка застосовуватимуть каністерапію. харків, адаптація, канистерапия, проект, співпраця

Комунальне підприємство «Центр поводження з тваринами» і Спеціальний навчально-виховний комплекс ім. В.Г. Короленка підписали договір про співпрацю.

Співпраця підприємства і школи для дітей з порушенням зору проходитиме в рамках проекту «Каністерапія Харків», в рамках якого слабозорим і сліпим дітям допоможуть адаптуватися до навколишнього світу, стати більш самостійними і впевненими в собі.

На зустрічі з нагоди підписання договору пройшли практичні заняття. Під керівництвом педагогів і кінолога Центру поводження з тваринами діти поспілкувалися з собаками-терапевтами і змогли походити з собакою-поводирем.

Фахівці центру зазначили, що подібні проекти давно реалізують в країнах ЄС. Наприклад, в Польщі існують спеціальні центри підготовки кінологів і собак для каністерапії.

«Харків робить перші кроки в розвитку цього напрямку. Але вже зараз практикуючі психологи і педагоги, які працюють з дітьми, констатують явний позитивний ефект від таких занять», – повідомили в КП.

Довідка. Каністерапія (від лат. сanis – собака і грец. лікування) – різновид енімалтерапії, метод лікування і реабілітації з використанням спеціально відібраних і навчених собак. Каністерапію використовують в медичній та соціальній реабілітації.

Каністерапія може використовуватися як психотерапевтична методика, що сприяє розвитку розумових і емоційних здібностей, поліпшення рухових функцій і моторики, а також для посилення ефективності розвитку особистості при корекції, реабілітації та соціальної адаптації дітей з нестандартними особливостями розвитку. Існують програми для сліпих і слабозорих дітей для їхнього загального розвитку, підвищення інтересу до пізнання зовнішнього світу.

Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*