Вимушені переселенці з інвалідністю живуть в реабілітаційному центрі “Дорога життя” на Закарпатті (ВІДЕО)

Вимушені переселенці з інвалідністю живуть в реабілітаційному центрі “Дорога життя” на Закарпатті (ВІДЕО). ужгород, переселенец, прихисток, реабілітаційний центр дорога життя, інвалідність

Вимушені переселенці з інвалідністю живуть в реабілітаційному центрі “Дорога життя” на Закарпатті. ужгород, переселенец, прихисток, реабілітаційний центр дорога життя, інвалідністьРуслана Гостюк/Суспільне Ужгород

24 вимушених переселенців з інвалідністю живуть в Медико-соціальному реабілітаційному центрі “Дорога життя” в Ужгороді. Про це Суспільному розповів директор Олег Кириленко. За його словами, це люди з різних міст України, де йдуть бойові дії. Центр приймає переселенців від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Олексій Тесля — вимушений переселенець з міста Шостка Сумської області. Чоловік разом з дружиною другий місяць живе у Медико-соціальному реабілітаційному центрі “Дорога життя” в Ужгороді.

“Ми їхали власним автомобілем за рекомендацією Уповноваженої Уряду з прав осіб з інвалідністю. Вона опікувалася мною від початку. Ми майже три місяці були в оточенні і я не міг виїхати. У нас не було ліків, не було їжі. Як тільки з’явилася можливість виїхати, то вона відправила нас сюди. Ми їхали три доби”, — розповів Олексій Тесля.

За його словами, для них з дружиною у центрі виділили кімнату. Чоловік розповів: “Прийняли дуже добре. Ми не голодні, зігріті. Тут я побачив не просто центр, тут я побачив величезну родину, яка приймає всіх людей. Нам пропонували фізичну реабілітацію, але я не хочу бути для людей тягарем, тому я сам займаюся. Ми плануємо повертатися додому”.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну тут прихистили 30 вимушених переселенців, — розповів директор Медико-соціального реабілітаційного центру “Дорога життя” Олег Кириленко.

“З початку військових дій звернулися до нас київські колеги для того, аби ми допомогли з прихистком людей з інвалідністю, дітей з інвалідністю та їх опікунів. За цей період, більше, ніж пів року, нам вдалося відправити за кордон спільно з нашими румунськими колегами в Європу близько 160 людей з інвалідністю та їх опікунів”, — сказав Олег Кириленко.

Директор фундації “SOFT tulip” Нідерландів Ерік Блюмкольк розповів: “Ми багато років працюємо з центром “Дорога життя”. Ми розпочали працювати разом ще у 2006 році. Ми допомагаємо переселенцям в Нідерландах. Допомогли розмістити 400 людей з інвалідністю в Голландії, а також ми допомагаємо і тут переселенцям, яких прийняли “Дорога життя” і “КАРІТАС Закарпаття”.

Наразі в центрі “Дорога життя” живуть 24 вимушені переселенці.

Тетяна Черевко, Руслана Гостюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*