“Я прикрашав їх своїми руками”: у Полтаві людей з інвалідністю вчили випікати пряники (ФОТО, ВІДЕО)

“Я прикрашав їх своїми руками”: у Полтаві людей з інвалідністю вчили випікати пряники (ФОТО, ВІДЕО). полтава, заняття, проєкт, пряник, інвалідність

“Я прикрашав їх своїми руками”: у Полтаві людей з інвалідністю вчили випікати пряники. полтава, заняття, проєкт, пряник, інвалідністьСуспільне Полтава

Випікати пряники, а потім прикрашати їх навчали людей із ментальною інвалідністю у Полтаві. Безплатно це робили в рамках проєкту “Центр освіти дорослих”, розповіла Суспільному його керівниця Ольга Стефанюк. Протягом двох годин 16 учасників працювали із тістом.

Полтавка Анна Клименко прийшла готувати пряники. Разом з нею прийшла її мама.

“Я робила пряники у формі чоловічка, ґудзика і зірочки. Розкачувала тісто, випікала у духовці”, – говорить полтавка з ментальною інвалідністю Анна Клименко.

“Я прикрашав їх своїми руками”: у Полтаві людей з інвалідністю вчили випікати пряники. полтава, заняття, проєкт, пряник, інвалідністьУ Полтаві людей з інвалідністю вчили випікати пряники. Суспільне Полтава

Анна одна із 16 учасників з ментальною інвалідністю, яких безплатно вчать випікати печиво. Заняття для них влаштували в обласному центрі у рамках проєкту “Центр освіти дорослих”.

“Вони (учасники занять – ред.) розкриваються, вони усвідомлюють себе більш, як то кажуть, звичайними людьми. Розкриваються як друзі, як особистості”, – каже мати полтавки з ментальною інвалідністю Олена Клименко.

“Я прикрашав їх своїми руками”: у Полтаві людей з інвалідністю вчили випікати пряники. полтава, заняття, проєкт, пряник, інвалідністьЗ тіста формують пряники. Суспільне Полтава

“Працюємо ми з молоддю раз у два тижні. Даємо їм певний поштовх, певний розвиток. Дехто із них вже планує вдома випікати такі пряники, дехто із них просить рецепти для того, щоб вдома з мамами готувати”, – пояснює керівниця проєкту “Центр освіти дорослих” Ольга Стефанюк.

Заняття організували у виробничому приміщенні Полтавського університету економіки та торгівлі. Для цього тут є духова шафа та робоче місце для кожного учасника.

“Тісто я заготовила завчасно. Оскільки йому потрібно ще полежати 24 години. Воно у нас зберігалося в холодильнику”, – каже майстер виробничого навчання Валентина Гончаренко.

“Я прикрашав їх своїми руками”: у Полтаві людей з інвалідністю вчили випікати пряники. полтава, заняття, проєкт, пряник, інвалідністьПряники дістають з печі. Суспільне Полтава

Після запікання печиво прикрашають.

“Пряники і зірочки робив. Я прикрашав їх своїми руками. M&M’s та отими маленькими кульками. Зверху клав їх і продавлював, щоб була краса”, – говорить полтавець з ментальною інвалідністю Костянтин Кулеба.

На заняття із донькою Катериною прийшла полтавка Олеся Будніченко.

“Я прикрашав їх своїми руками”: у Полтаві людей з інвалідністю вчили випікати пряники. полтава, заняття, проєкт, пряник, інвалідністьЗа допомогою спеціальною форми вирізають майбутні пряники. Суспільне Полтава

“Ми дуже хочемо, щоб наші діти були зайняті, були корисні. Шукаємо їм щоразу якісь заняття. Сьогодні у нас було дуже цікаве і дуже ароматне, і дуже смачне заняття. Для нашої молоді такі заняття – це вже щастя, просто що вони зібралися. Це розвиток, їх спілкування, це їхня адаптація. Вони швидко пристосовуються під ситуацію”, – розповідає мати полтавки з ментальною інвалідністю Олеся Будніченко.

За словами керівниці проєкту “Центр освіти дорослих” Ольги Стефанюк, такі заняття у Полтаві влаштовують двічі на тиждень. Вперше їх організували восени 2019-го.

Ігор Ізотов, Валерія Гасенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*