Інклюзивний простір для особливих

Інклюзивний простір для особливих. миколаїв, адаптація, особливими освітніми потребами, проект, соціалізація, школа

Інклюзивний простір для особливих. миколаїв, адаптація, особливими освітніми потребами, проект, соціалізація, школаУ закладі створено інклюзивно-ресурсну кімнату.

В Миколаївській загальноосвітній школі № 57 імені Т. Г. Шевченка розпочали реалізацію міжнародного проекту «Шкільний освітній простір як модель толерантного та розвиненого суспільства».

Він стартував за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

У рамках презентації проекту відбулося відкриття Інклюзивно-ресурсного простору «Трансформер», що його створено для сприяння соціалізації та адаптації учнів з особливими освітніми потребами, батьків, вчителів, команд супроводу. Це дасть таким школярам з міста та області змогу організувати чітке, креативне та кероване середовище.

«У 57-й школі нині навчаються 11 дітей з інвалідністю. Інклюзія — це виклик часу, тому школа долучилась до проекту, — зазначає директор закладу та провідний партнер проекту Андрій Малахов. — Ми виділили спеціальну кімнату для навчання та відпочинку цих дітей. Приміщення поділили на три зони: артзону, зони психологічно-емоційної та фізичної реабілітації. На облаштування ресурсної кімнати витратили приблизно 38 тисяч гривень із 97 запланованих. Крім цієї кімнати, планується ще візуалізація освітнього простору в самій школі, наприклад, підсвічення кабінетів. Також по школі хочемо створити інші арткуточки для особливих діток та їхніх батьків».

Школа реалізує цей проект разом із громадською організацією «Діалог», консультантом з питань спілкування людей з аутизмом Біллом Пітерсом, волонтером Фонду «Дитина з майбутнім» (США). У заходах у межах проекту передбачено участь у форматі онлайн американських експертів з питань інклюзивної освіти.

Зі змістом самого проекту ознайомили голова громадської організації «Діалог» Яніна Ковальчук та директор 57-ї школи Андрій Малахов. Проект «Шкільний освітній простір як модель толерантного та розвиненого суспільства» буде реалізовано протягом нинішнього навчального року — з вересня 2021-го по травень 2022-го. За цей час відбудуться: тренінги для вчителів щодо підвищення їх інклюзивної компетентності; тренінги для батьків стосовно їхнього залучення до навчального процесу, соціальної активності та протидії емоційному вигоранню; тренінговий курс для старших учнів з питань запобігання насильству серед молоді, розвитку міжкультурного діалогу в освітньому середовищі, а також тренінговий курс для студентів-волонтерів.

Крім того, заплановано круглі столи, ZOOM-конференції, інклюзивну театральну виставу; планують підготувати методичні посібники для інклюзивної освіти та зняти документальний фільм.

Проект покликаний сприяти позитивним змінам у впровадженні інклюзивної освіти в регіоні й зокрема, налагодженню співпраці між центрами реабілітації та загальноосвітніми навчальними закладами, кращому розумінню потреб школярів. Командний супровід фахівців, які супроводжують дитину (лікарі, реабілітологи, логопеди, дефектологи, психологи, вихователі, вчителі), забезпечить відпрацювання механізму наступності у навчанні, дасть змогу організувати цілеспрямовану послідовну роботу з урахуванням потреб кожної дитини. Активне залучення батьків забезпечить безперервність впливу та контроль результатів.

А головне, що спільними зусиллями влади та громади, закладів освіти та громадських організацій відбудеться розбудова нового толерантного освітнього простору міста та області.

Миколаївська область.

Олена Івашко

Фото з відкритих джерел

„Голос України”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*