Педагогів вчили працювати з особливими учнями (ВІДЕО)

Педагогів вчили працювати з особливими учнями (ВІДЕО). мелітополь, вчитель, семінар, інвалідність, інклюзивна освіта, person, computer, indoor, laptop, clothing, group, people, library, woman, whiteboard. A group of people sitting in a room

Педагогів вчили працювати з особливими учнями. мелітополь, вчитель, семінар, інвалідність, інклюзивна освіта

Педагоги Мелітополя готуються впроваджувати новий напрямок роботи – освіту для дітей з особливими потребами. Вчили їх цьому 7 листопада у Мелітопольському державному педагогічному університеті, де пройшов науково-методичний семінар «Побудова інклюзивного простору у системі освіти: теорія і практика»

Школа – для всіх! Інклюзивна освіта передбачає рівні можливості для навчання усім дітям, у тому числі і тим, хто має інвалідність. Вперше про включення дітей з особливими потребами у загальне освітнє середовище в Україні заговорили у 2008-му році, а у 2017-ому Президент підписав Указ про впровадження інклюзивної освіти у всі навчальні заклади країни – дитячі садки, школи та виші. Для того, щоб дати вчителям методичні рекомендації та поради щодо впровадження освіти для дітей з інвалідністю, у Мелітопольському педуніверситеті провели науково-методичний семінар.

У семінарі взяли участь вчителі шкіл Мелітополя та прилеглих районів. Перед ними з доповідями виступили лікарі, фахівці педуніверситету, колеги з навчальних закладів, де вже запроваджена інклюзивна освіта. На вчителів, які працюватимуть з дітьми з особливими потребами, покладена велика відповідальність, адже особливих учнів треба навчати не тільки предметам, а ще й допомагати їм у адаптації та соціалізації.

Звичайно ж, процес створення інклюзивного освітнього простору – не швидкий, потрібна не тільки спеціалізована методична база, а ще й відповідні умови – далеко не у всіх школах і дитсадках є пандуси, щоб дітям з особливими потребами дістатися хоча б першого поверху. Втім, педагоги готові долати труднощі та поступово залучати дітей з інвалідністю до навчання нарівні з усіма.

ТРК “МТВ-плюс”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*