В Нікополі працює центр для дітей з особливими навчальними потребами (ФОТО)

В Нікополі працює центр для дітей з особливими навчальними потребами (ФОТО). никополь, заняття, раннє втручання, терапія, інклюзивно-ресурсний центр, cartoon, child art. A close up of a sign

В Нікополі працює центр для дітей з особливими навчальними потребами. никополь, заняття, раннє втручання, терапія, інклюзивно-ресурсний центр

Інклюзивно-ресурсний центр був відкритий в Нікополі в березні цього року. Заклад призначений для дітей з особливими навчальними потребами.

– До них належать діти з порушенням зору, слуху, опорно-рухового апарату, із затримкою психічного або інтелектуального розвитку, і навіть талановиті діти теж відносяться до цієї категорії, – пояснює керівник КП «Інклюзивно-ресурсний центр» Лілія Кітенко.

В центрі працюють психологи, логопеди, дефектологи та вчитель-реабілітолог. Всього 14 кабінетів: з сенсорної інтеграції, лікувальної фізичної культури, АРТ-студія, логопедична та психологічна служби.

Крім того, в центрі існує служба раннього втручання, де навчаються малюки від народження до чотирьох років. Всі без винятку заняття тут проходять за активною участю батьків.

– Ми намагаємося показати батькам дітей з будь-якими порушеннями та індивідуальними особливостями, що у кожної дитини є свої сильні і слабкі сторони, – розповідає психолог центру Юлія Воронцова. – І що з будь-якої слабкої сторони можна зробити сильну і жити нарівні з іншими.

Фахівці центру використовують на заняттях різні дидактичні методи, та навіть авторські програми для розвитку маленьких вихованців. Наприклад, лікувальна фізкультура спрямована в першу чергу на те, щоб повернути дитині рухові навички, зміцнити м’язи та розвинути координацію рухів. Займаючись з педагогом-реабілітологом малюки поступово стають більш активними та самостійними.

АРТ-терапія або терапія мистецтвом дозволяє дитині виразити себе, свої почуття, досягти позитивних змін в інтелектуальному, емоційному та особистісному розвитку, що допомагає адаптуватися в оточуючому світі.

Кожний тиждень корекційно-розвиваючі заняття відвідують більше 400 маленьких нікопольців. Слід зазначити, що інклюзивно-ресурсний центр утримується за кошти місцевого бюджету і всі заняття проводяться безкоштовно.

Прес-служба Нікопольської міської ради

Нікопольська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*