Тільки сильним духом усміхається удача

Тільки сильним духом усміхається удача. зайнятості, праці

_1_24_2_68746Питання надання ефективних соціальних послуг особам з інвалідністю перебуває на постійному контролі у Радехівському районному центрі зайнятості. Фахівці приділяють велику увагу мешканцям району з ушкодженим здоров’ям, намагаючись якомога швидше повернути їх у трудові колективи. Для цього систематично проводяться ярмарки та міні-ярмарки вакансій, тематичні семінари, зустрічі з представниками фірм і компаній, презентації професій, підприємств та ін. Окрім того, краянам з особливими потребами надаються поради психологічного характеру, індивідуальні консультації, спрямовані на підвищення поінформованості про аспекти соціального захисту, зміну поведінки на ринку праці, зростання впевненості у власних силах. Під час співбесід наголошується, що проблеми зі здоров’ям не є перешкодою на шляху до зайнятості, адже кожний має право реалізувати свій потенціал у сфері праці, жити гідно й забезпечено.

Загалом упродовж січня-вересня 2016 року послугами центру зайнятості скористалися 64 безробітні з обмеженою працездатністю, 18 з котрих вдалося забезпечити трудовою діяльністю. Хоча норматив щодо працевлаштування інвалідів працедавці Радехівського району практично виконали, однак небайдужі до долі людей з нозологіями керівники підприємств охоче проймають таких працівників на роботу. Серед них – директор ПП «Контракт» Володимир Крохмаль. Цьогоріч колектив очолюваної ним фірми поповнили двоє клієнтів ЦЗ з числа неповносправних. Приватне підприємство, що спеціалізується на наданні будівельних і сантехнічних послуг, засноване у 2000 році. З того часу Володимир Ярославович тісно співпрацює з центром зайнятості, адже неодноразово фахівці допомагали йому укомплектувати вакансії, надавали консультації з питань застосування норм чинного законодавства тощо.

Коли ж у лютому п. р. на «Контракті» виникла потреба у слюсарі будівельному, керівник відразу звернувся за допомогою до ЦЗ. Проаналізувавши професійно-кваліфікаційний склад безробітних, посадовці зупинилися на кандидатурі інваліда 3 групи М. Драя, котрий мав відповідний досвід роботи, а місце праці відповідало стану здоров’я. Микола Степанович довго не роздумував. Відвідавши компанію, ознайомившись з умовами праці, подав усі необхідні документи для оформлення трудових відносин. Нині він успішно трудиться на об’єкті з реконструкції очисних споруд, задоволений і роботою, і згуртованим колективом, адже забезпечений соціальними гарантіями, має право на відпустку, вихідні дні, оплату періоду непрацездатності та ін. А директор ПП «Контракт» В. Крохмаль радіє, що вільне робоче місце довго не простоювало, у стислий період часу за сприяння ЦЗ він знайшов сумлінного працівника, котрий якісно виконує виробничі завдання, примножуючи статки компанії.

Працевлаштування Миколи Драя слугує показовим прикладом для інших осіб з інвалідністю. Під час семінарів ми переконуємо наших клієнтів, що лише сильним духом всміхається удача. Тому не треба боятися життєвих викликів, потрібно лишень зайняти активну життєву позицію, наполегливо та впевнено долати перешкоди на шляху до продуктивної зайнятості. Тоді й результати не забаряться.

Оксана Січевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Радехівського районного центру зайнятості

Львівський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*