Міністр соціальної політики України відвідав Тернопільський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів

Міністр соціальної політики України відвідав Тернопільський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. андрій рева, тернопіль, дитина-інвалід, хостел, інвалідність, floor, indoor, person, clothing, wall, suit, man, woman, standing, smile. A group of people standing in a room

Міністр соціальної політики України відвідав Тернопільський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. андрій рева, тернопіль, дитина-інвалід, хостел, інвалідність

Андрій Рева, голови обласної ради Віктор Овчарук та ОДА Степан Барна ознайомилися із діяльністю центру, оглянули відремонтовані та облаштовані приміщення, поспілкувалися із персоналом. Цей центр є єдиним в Україні відділенням реабілітації за місцем проживання. У ньому надаються реабілітаційні послуги дітям з інвалідністю, які через різні протипокази (післяопераційний період, адаптаційний період, епілепсія і т.п.) не можуть відвідувати дитячі колективи та заклади.

Після повної реконструкції заклад зможе приймати за рік 250 дітей для повного курсу реабілітації. На сьогодні центр поки працює на третину потужності. Тут надаються психолого-педагогічна, професійна і трудова, соціальна та побутова, фізична реабілітації, проводиться робота з батьками, а також організовуються навчальні семінари для спеціалістів, батьків, волонтерів по роботі з дітьми з аутизмом, з особливими підлітками та з сім’ями з дітьми з інвалідністю. За словами працівників, центр бере участь у міжнародних проектах, в рамках яких спеціалісти проходять навчання та обмінюються досвідом. Протягом 2016 року отримали послуги соціальної реабілітації 98 дітей з інвалідністю, за перше півріччя цього року – 76 дітей.

Починаючи з 2015 року, за рахунок коштів обласного бюджету в установі здійснюється реконструкція приміщень.

«Цей центр є комунальною установою Тернопільської обласної ради і функціонує на кошти обласного бюджету. Так, у 2016 році було виділено майже 2 мільйони гривень, – наголосив Віктор Овчарук. – проекти, які працюватимуть задля допомоги дітям-інвалідам обласна рада завжди підтримувала і буде підтримувати. Влада не має права залишати таких дітей поза увагою».

У центрі планується згодом відкрити відділення медичної реабілітації, створити на базі Центру хостел для перебування сімей з районів Тернопільської області на період надання послуг дітям з інвалідністю. Планується також зорганізувати тренінговий будинок «Крок вперед» для підготовки дітей до самостійного життя тощо.

Тернопільська обласна рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*