У Львові відбувся Національний конгрес із мультидисциплінарної реабілітації (ФОТО)

У Львові відбувся Національний конгрес із мультидисциплінарної реабілітації (ФОТО). львів, конгрес, пацієнт, протезування, фахівець

У Львові відбувся Національний конгрес із мультидисциплінарної реабілітації. львів, конгрес, пацієнт, протезування, фахівець

У Львові впродовж двох днів відбувався Національний конгрес з мультидисциплінарної реабілітації «Формування стратегії роботи в умовах війни».

Під час заходу провідні фахівці України, США, Польщі, Швеції ділилися напрацюваннями у роботі зі складними патологіями, які часто виникають внаслідок бойових травм, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Національний конгрес з мультидисциплінарної реабілітації «Формування стратегії роботи в умовах війни» зібрав понад 400 представників влади, медичної спільноти України, а також спеціалістів у галузі реабілітації та протезування з нашої держави та за кордону.

«Жодна країна у світі не була готова до тих викликів, в яких живе сьогодні Україна. І ми мусимо визнати, що система реабілітації нашої держави не була готова до такої кількості пацієнтів, ані структурно, ані в забезпечені фахівців, які б могли надавати кваліфіковану допомогу. Але за короткий проміжок часу Міністерство охорони здоров’я і наші міжнародні партнери доклали усіх зусиль, щоб реабілітація в нашій країні була однією з найкращих у світі», – сказав у онлайн-зверненні перший заступник міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров.

З його слів, даний Конгрес є дуже важливим, оскільки зараз в Україні критично не вистачає фахівців для формування мультидисциплінарних команд з метою забезпечення якісної реабілітаційної допомоги. Дубров додав, що Міністерство охорони здоров’я докладає всіх зусиль, щоб реабілітація в Україні була ефективною, доступною та безоплатною. У Програмі медичних гарантій-2024 закладено, що на реабілітацію за двома напрямками на одного пацієнта медзаклад отримує 33 тисячі гривень.

У межах Конгресу відбулися доповіді спікерів щодо впровадження в освітніх закладах на рівні бакалаврату програм по ерготерапії, про лікування дитячої мінно-вибухової травми і про прийняття рішень при ампутаціях, про співпрацю протезиста та ерготерапевта, щодо розвитку мультидисциплінарного підходу від життєвого компромісу до самостійності при ампутаціях і протезуванні.

«Ми організовували конгрес, щоб максимально охопити потреби усіх фахівців з реабілітації. Це не є фокус на один сегмент, як часто ми зараз чуємо про фізичну терапію, це комплексний підхід. Усі теми ми поділили на кілька груп: перше – це все, що стосується нейротравми і пов’язані з нею наслідки, другий сегмент – це освіта та нормативно-правові документи, бо вони по суті визначають те, як мають працювати фахівці в лікарнях, і третє – це практика, адже серед спікерів є фахівці, які вже сьогодні працюють в командах, і вони діляться своїм досвідом складних випадків», – розповіла голова оргкомітету, голова правління ГО “Українське товариство терапії мови і мовлення” Оксана Лялька.

Захід створено в рамках проєкту «Реабілітація травм війни в Україні», який реалізується Благодійним Фондом “Пацієнти України” за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC), представлену Посольством Швейцарії в Україні, а також представників Європейського Союзу та Nova Ukraine. Всі заходи ініціативи також підтримуються Міністерством охорони здоров’я України, Національною службою здоров’я України, Міністерством соціальної політики України, Офісом Президента України та радницею-уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності.

У Львові відбувся Національний конгрес із мультидисциплінарної реабілітації / Фото: Анастасія Смольєнко. Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*