У Львові збудують центр протезування міжнародного рівня (ФОТО, ВІДЕО)

У Львові збудують центр протезування міжнародного рівня (ФОТО, ВІДЕО). львів, національний реабілітаційний центр незламні unbroken, протез, протезист, центр протезування

У Львові збудують центр протезування міжнародного рівня. львів, національний реабілітаційний центр незламні unbroken, протез, протезист, центр протезування

Будівництво центру протезування, який стане частиною Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ/UNBROKEN у Львові, профінансує уряд Німеччини. Щорічно тут зможуть робити близько 700-1000 протезів, а також навчати майбутніх протезистів. 30 січня урочисто заклали капсулу під будівництво.

«Сьогодні (30 січня – ред.) ми зробили ще один потужний крок у розвитку нашої екосистеми людяності UNBROKEN. Це дуже важливо, тому що сьогодні тисячі українців і українок чекають на ці протези. Велика подяка нашим великим друзям з GIZ Ukraine, німецькому уряду – це люди, які першими прийшли на допомогу.

Дуже важливим є те, що тут будемо також навчати протезистів з різних куточків нашої країни. Тому що подібні протезні майстерні мають бути в усіх регіонах нашої країни. Ми маємо протезування у нас в UNBROKEN – кожного дня виготовляються протези, але є достатньо велика черга. Тому це буде ще одним імпульсом», – сказав на брифінгу міський голова Львова Андрій Садовий.

Вартість будівництва, обладнання і навчання спеціалістів-протезистів становитиме 2,4 млн євро, які профінансує уряд Німеччини. А мережі і частково благоустрій зробить місто. Загальна вартість будівництва центру – 2,7 млн євро. Ініціатива реалізується в межах проекту «EU4ResilientRegions – Спеціальної програми підтримки України» і здійснюється GIZ Ukraine.

«GIZ Ukraine від імені уряду Німеччини сприяє розробці та будівництву центру передового досвіду протезування у Львові. Ми були уповноважені урядом Німеччини для підтримки міста та будівництва цього об’єкту, а також у питанні створення можливостей для забезпечення поранених внаслідок війни протезами, які є необхідними для їх життя. На будівництво цього об’єкту та на його обладнання надали близько 5 мільйонів євро.

GIZ Ukraine співпрацює зі Львовом протягом десятиліть, і з початку війни ми розширили нашу підтримку, особливо у галузі охорони здоров’я тут, у Львові. Одним з основних напрямків нашої допомоги є лікарня святого Антонія, а також лікарня святого Луки, якій ми надали модульний діагностичний центр», – зазначив у коментарі Даніель Буше, директор GIZ Ukraine.

Одноповерхова мультифункціональна будівля, загальною площею 1 000 кв. м., включатиме приміщення для виготовлення протезів, аудиторію для проведення навчання та досліджень, кімнати для примірки та випробування протезів пацієнтами, а також внутрішній дворик для відпочинку. Майстерня буде повністю укомплектована обладнанням для виготовлення протезів для верхніх і нижніх кінцівок, вартістю 650 тис. євро. Модульна конструкція майстерні виготовлена з місцевої відновлюваної сировини (з використанням деревʼяних CLT панелей). Будівля має сучасний рівень теплоізоляції і обладнана сучасною системою опалення та вентиляції.

Важливою складовою проєкту є навчання фахівців з протезування та ортезування за стандартами ISPO, яке розпочнеться в лютому цього року. Впродовж 2024 року близько 60 осіб візьмуть участь у навчальних програмах різного рівня за підтримки уряду Німеччини та GIZ Ukraine. Також передбачена розробка матеріалів для національної програми підготовки українських вчителів-протезистів, які зможуть передавати свій досвід у майбутньому та збільшувати кількість спеціалістів своїй сфері.

«В рамках програми «EU4ResilientRegions – Спеціальної програми підтримки України», ми також готуємо три групи спеціалістів, які будуть навчатись на новому обладнанні, а потім продовжать навчати своїх колег в Україні. Крім того, в рамках цього навчання, в протезній майстерні буде вироблено протези для близько 100 осіб», – зазначав Георг-Себастіан Хольцер, директор кластеру GIZ Ukraine: Resilient Society.

Будівля розрахована на 40 робочих місць. Орієнтовна дата завершення будівництва – травень 2024 року.

Нагадаємо, у березні 2023 року Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ/UNBROKEN відкрив майстерню протезування на 10 робочих місць. До команди протезистів уже приєдналися військові, які втратили кінцівки на війні. Майстерня діє в головному корпусі лікарні святого Пантелеймона, її площа – 250 кв.м. Тут є гіпсова, кімнати з пічками та верстатами, де роблять куксоприймачі, а також примірочна і тренувальна кімнати. За перший рік майстерня, у співпраці з Мальтійською службою, виготовила понад 200 протезів для людей, які втратили кінцівки через війну. А станом на зараз – це вже понад 300 виготовлених протезів.

Довідка

У 2023 році урядом Німеччини було виділено 9 млн євро на проекти UNBROKEN. Зокрема, для реалізації ІІ черги реабілітаційного центру, будівництво протезної майстерні, обладнання та навчання протезистів. Також 3,5 млн євро на будівництво та обладнання для модульного діагностичного центру на базі лікарні святого Луки. Це одноповерхова будівля, загальною площею 400 кв.м, для надання усіх видів невідкладної діагностики. Також закуплено обладнання для надання МРТ, УЗД, рентген-діагностики, ендоскопічної, офтальмологічної, кардіологічної, терапевтичної, хірургічної діагностики тощо.

Відео Андрія Андруха для Львівської міської ради

Фото Романа Балука для Львівської міської ради

Пресслужба ЛМР

Львівська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*