У Полтаві хочуть запровадити реабілітацію для дітей із родин у складних життєвих обставинах

У Полтаві хочуть запровадити реабілітацію для дітей із родин у складних життєвих обставинах. полтава, допомога, послуга, раннє втручання, інвалідність, design, graphic, cartoon, screenshot, typography, abstract, text, vector, vector graphics, clipart. A drawing of a face

На базі Полтавського міського центру реабілітації для осіб з інвалідністю планують запровадити послугу раннього втручання. Це допомога для дітей до 4 років, інформує Суспільне.

Проєкт рішення розглянули 24 січня на засіданні комісії з питань культури, освіти і соцзахисту у Полтавській міській раді. Про це стало відомо з онлайн-трансляції. Начальниця управління соціального розвитку міської ради Наталія Бондаренко повідомила:

“У нас із червня ведуться перемовини з громадською організацією “Клас”, з представниками “ЮНІСЕФ” про запровадження нової послуги ― послуга раннього втручання для дітей від 0 до 4 років, які потребують обстеження. Це діти з групи ризику, діти, які в більшості своїй не мають групи інвалідності”.

“Ця послуга комплексна. Співпрацюють медики, освітяни, ювенальна поліція. Бо це родини, які перебувають у складних життєвих обставинах, які мають соціальні й біологічні ризики, але вони не потрапляють до нас. Це відповідальність батьків. І якщо ми такі сім’ї не будемо виявляти, то такі діти будуть рости у сім’ях неблагополучних. І це збільшує ризик отримання ними інвалідності”, ― розповіла на засіданні директорка центру реабілітації Тетяна Ісаєва.

Для надання послуги пропонують створити відділення на базі центру. У ньому буде п’ять фахівців: учитель-логопед, практичний психолог, соціальний педагог, фахівець із фізичної реабілітації й адміністратор, розповіла начальниця управління соціального розвитку. За її словами, необхідне фінансування на рік складає 1 мільйон 274 тисячі гривень. Крім того, потрібне приміщення площею не менше, ніж 20 квадратних метрів.

До відділення батьки зможуть звертатися самостійно, а також дітей можуть скеровувати з медичних закладів. Директорка центру реабілітації Тетяна Ісаєва повідомила:

“Ми надавали реабілітаційну послугу, а це послуга соціальна. Це повинна бути команда фахівців, які працюють з родинами. Тобто і центр соціальних служб, медики, які виявляють біологічні ризики, ми, як реабілітаційний заклад, інклюзивно-ресурсні центри, які проводять скринінги, у який навчальний заклад дошкільний цю дитину направити”.

За її словами, послуга раннього втручання ― це пілотний проєкт, раніше його запровадили, зокрема, у Закарпатській, Львівській, Вінницькій та Одеській областях.

У Полтаві для створення такого відділення необхідно внести зміни у положення про центр комплексної реабілітації. Проєкт рішення про це підтримали на профільній комісії і рекомендували розглянути на сесії. Остаточне рішення ухвалять депутати Полтавської міської ради.

Лілія Пархоменко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*