Запорізькі спортсмени-інваліди попри всі труднощі поповнюють скарбничку краю високими спортивними нагородами

1 09 1 foto 1 2. ураженнями опорно-рухового апарату, інвалідів

1 09 1 foto 1

Хід підготовки до Паралімпійських ігор-2016, заходи щодо матеріальної підтримки спортсменів-інвалідів, а також підсумки діяльності регіонального центру з фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт» було розглянуто на засіданні координаційної ради з питань інвалідів, що відбулася під головуванням заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна.

Відкриваючи засідання, посадовець зазначив, що винесені питання є дуже актуальними, адже саме зараз верстаються бюджети на наступний рік, у тому числі бюджет області.

– Сподіваюся, що новообрані обласна та Запорізька міська ради підтримуватимуть і спортивні заклади, і окремих спортсменів. Наразі облдержадміністрація працює над бюджетом 2016 року, тому важливо, щоб заходи з фінансової підтримки спортсменів, у тому числі спортсменів-інвалідів, були реальними і дієвими. Тим більше, що наступний рік є олімпійським, – підкреслив Едуард Гугнін.

Посадовець також відповів на низку запитань членів коордради стосовно підтримки спортсменів-інвалідів, зокрема таке болюче як отримання квартир призерами та переможцями Паралімпійських ігор 2012 року. Заступник голови облдержадміністрації висловив сподівання, що новообраний міський голова разом з міськрадою розв’яжуть проблему найближчим часом.

Едуард Гугнін також запевнив, що облдержадміністрація зі свого боку і надалі підтримуватиме спортсменів-інвалідів.

Так, цього року провідним спортсменам регіонального центру «Інваспорт» були призначені стипендії облдержадміністрації. Їх отримали Вікторія Савцова (плавання УОРА), Інна Черняк (дзюдо, вади зору), Марія Помазан (легка атлетика, УОРА), Марина Вербова (плавання УОРА), Михайло Попов (теніс настільний, УОРА), Раїса Топоркова (пауерліфтинг, УОРА). Наразі розглядаються кандидатури кращих вихованців «Інваспорту» для призначення одноразової премії облдержадміністрації за високі спортивні досягнення у 2015 році. Крім того, у цьому році облдержадміністрацією були виділені кошти у сумі 100 тис. грн. для закупівлі медикаментів обласним фізкультурно-спортивним диспансером для провідних спортсменів центру «Інваспорт».

Загалом у 2015 році на утримання центру було виділено 1 млн. 374 тис. грн., у тому числі на учбово-спортивну роботу – 135 тис. грн.

Проте проблемними питаннями для центру залишаються відсутність власної спортивної бази (спортивних та тренажерних залів і майданчиків, басейнів, футбольних полів тощо); недостатнє фінансове забезпечення для проведення навчально-тренувальних зборів на місцях, а також не пристосоване для людей з обмеженими можливостями приміщення, в якому розташовано центр.

Як зазначила у свою чергу начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова, спортсмени-інваліди попри всі труднощі досягають високих спортивних результатів, у тому числі і на міжнародних спортивних змаганнях, і поповнюють скарбничку краю високими спортивними нагородами.

Так, у 2015 році на всесвітніх іграх сліпих Інна Черняк посіла І місце з дзюдо, Володимир Куруоглу – І і ІІ місце з пауерліфтингу. На кубку світу з пауерліфтингу серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату переможцями стали Раїса Топоркова і Аліна Шумейко. На чемпіонаті світу з плавання серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату Вікторія Савцова тричі посіла ІІ місце, Марина Вербова – також тричі ІV. На чемпіонаті світу з боулінгу серед спортсменів з вадами слуху бронзовою призеркою стала Олена Болтовніна. Чемпіонат Європи з настільного тенісу серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату приніс перемогу в парному заліку Михайлу Попову і Максиму Ніколенку. На чемпіонаті світу з легкої атлетики серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату рекорд світу встановила Марія Помазан, яка отримала золоту медаль. Срібло на цих змаганнях також виборола запорізька спортсменка-інвалід Алла Мальчик, V місце посів запоріжець Микола Дібров.

1 09 1 foto 2

1 09 1 foto 3

1 09 1 foto 4

Управління у справах преси та інформації

Запорізька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*