Зарядись на життя! 15 причин не сидіти на місці

Зарядись на життя! 15 причин не сидіти на місці. дмитро щебетюк, буденна рутина, пізнання світу, сидіти на місці, челендж, person, wheelchair, furniture, chair, bicycle. A man riding on the back of a bicycle

Зарядись на життя! 15 причин не сидіти на місці. дмитро щебетюк, буденна рутина, пізнання світу, сидіти на місці, челендж

Якщо тобі хочеться сидіти на місці, тебе задовольняє буденна рутина, тебе не цікавить пізнання світу й себе, то не витрачай даремно свій час на цей текст.

Пів на дванадцяту ночі, слухаю старі пісні Емінема, близько місяця тому мені запропонували писати, і я з радістю погодився. Це був такий собі челендж для мене. Я ненавиджу писати, хоч і мрію створювати гарні тексти. Цей абзац тут просто так, бо найголовніше для мене – почати. Почати з будь-чого й будь-як!

Я дуже лінивий, тому відкладав цю роботу, чекав натхнення. А ще насправді не знав, що ж такого робити, щоб не сидіти на місці.

Обожнюю природу, прогулянки, нові місця, вважаю, що вмію насолоджуватись життям, кожною миттю… Але ще я вмію ледарювати. І саме це змушує мене робити і планувати щось, щоб не сидіти на місці.

Можна казати: треба усвідомити, що ти втрачаєш, не живучи активно; треба укорінити звичку рухатись; визначати, ставити цілі, йти до них і досягати…

Однак зі мною така мотивація не проходить.

То що робити, щоб не сидіти на місці?

1. Посидіти на місці

Абсурд! А ти спробуй всидіти на місці нічого не роблячи, не думаючи. От хоч хвилин 5-10. Що ти бачиш, чуєш, відчуваєш?

2. Позбутися Інтернету

Бувають моменти, коли я відчуваю залежність від інету: прокидаюсь уранці й беру телефон, переглядаю стрічку новин та ін. Це забирає час та енергію.

Але якщо відкласти «серфінг» у неті на годинку після пробудження? Обережно! Виникає бажання робити щось дійсно варте вашого часу та енергії.

3. Знайти собі цікаве хобі

Багато захоплень ніколи не буває. І це може бути будь-що. Чим більше у тебе справ, які ти любиш, тим більш енергії діяти.

4. Бери відповідальність на себе

Будь відкритим до різноманітних пропозицій. Домовляйся, ініціюй зустрічі/прогулянки з друзями у вихідні, після роботи. І вони навіть будуть тобі вдячні за це.

5. Займайся тим, що до душі

Шукати своє призначення, доки не знайдеш. І це дасть купу захопливих вражень, корисних знайомств, практичних навичок і знань.

Коли ти маєш чітку ціль, намір досягти її, ніщо не змусить тебе сидіти на місці.

Тих же 5 лайфхаків романтика:

1. Розвивай свідомість

Відчувай кожну мить. Чи я тут (іду.., довкола дерева, світить сонце/йде дощ…), чи я весь у думках про те, чого зараз змінити не можу? Прислухайся до свого серця, подиху вітру, шуму дерев, вулиці, моря, дощу, помічай дрібні деталі. Гуляй містом, на природі, удень/уночі, піддавайся імпульсам і йди, куди тягне.

2. “Слабо/не слабо”

Це моя улюблена одноосібна гра. І повірте, що враження того вартують! Особливо, коли є бажання, а є і страх, який заважає. Я запитую себе: «Слабо тобі піднятись на ту гору?… наодинці подолати 45 км до дачі на візку? …забратись на львівську ратушу?». «Ні, не слабо!» – відповідаю собі й роблю це. Відчуття неймовірні, коли долаєш певний страх…

3. Виходь на люди, усміхайся, знайомся!

Цікаві пригоди нас можуть чекати будь-де. Найкраще в цих ситуаціях спробувати себе відчувати як спостерігач, що допомагає долати хвилювання «а раптом щось не так?», і кожному моменту віддаватися сповна. Не потрібно боятися спонтанності! Обожнюю прислухатись до внутрішнього голосу: “Зверни деінде, не йди цією ж дорогою… Запитай у цієї людини про те, що саме зараз тебе цікавить… Візьми необхідні речі з собою, бо ж раптом ти після кіно захочеш поїхати у Львів із цією дівчиною”…

4. Відкривай світ!

Нові технології, мистецтво, знання, професії, навики… Усе, що може тебе зацікавити, захопити, дарує нові враження, розширює світогляд і свідомість.

5. Допомагай іншим

Допомагати комусь – чи то словом, чи ділом, чи власним прикладом – дає неймовірне відчуття задоволення й заряд енергії. Навіть приємні дрібнички дарують гарний настрій обом людям.

І якщо таки хочеш багато всього й відразу робити, тоді:

1. Роби мало

Набирай оберти поступово. Краще додавати по одному виду діяльності на певний період (за 21-45 днів укоріниться звичка, стане невід’ємною частиною твого життя і навіть додаватиме енергії, якщо вона корисна, звісно ж). Потім інша, ще одна і так далі… Інакше все може полетіти до біса через різке перенавантаження.

Краще всього, як на мене, коли є чіткий стабільний графік, тоді організм легше налаштовується (мрію про це). Однак…

2. Заручайся підтримкою друзів

У кожного з нас є той, кому ми можемо понити, хто може нагадати тобі, заради чого ти вирішив діяти саме так, а не інакше. Частіше зустрічайся з ним, гуляйте разом.

Ми з друзями захоплюємось активністю одне одного, хоч перед зустрічами так само кожен ліниться і хоче залишитись вдома. Але бажання виправдати свою активність і не виказати свою слабкість не дає нікому з нас першому зізнатися, що втомлений і волієш відпочити. Час із такими людьми тільки заряджає.

3. Купуй враження!

Квиток на виставку/вечірку/курси/фільм/поїзд тощо. Коли гроші вже витрачені, синдром жаби посилює бажання таки виправдати витрачені кошти. І змусить відвідати той чи інший захід.

4. Прокидайся!

Коли рано встаєш, отримуєш купу додаткового часу і бажання творити. Просто так рано прокидатися важко, а тому слід вигадувати для себе якісь ранкові «челенджі». Наприклад, зустріти схід сонця на Дніпрі на каяках із друзями чи поплавати у відкритому басейні й отримати неймовірний заряд бадьорості, чи ще щось, що б стимулювало ранковий підйом…

А той, хто любить пізно лягати, може заряджатися енергією і під вечірнім небом, спостерігаючи за заходом сонця та зорями…

5. Слідкуй за здоров’ям

Фізичні вправи: йога, плавання, планка, тренажерка, пробіжка, велик та ін. (для таких лінивих, як я, ідеально – гуртові тренування чи з тренером, бо тоді є відповідальність перед іншими), – усе це дарує, окрім відчуття тіла, впевненість у власних силах.

Звісно, тіло можна ще відчувати, постійно об’їдаючись… А це нам уже непотрібно. До речі, про здорове харчування не варто надто хвилюватись. Потрібно лиш у своєму щоденному раціоні поступово збільшувати корисні продукти і страви, автоматично зменшуючи шкідливі.

І найголовніше: відпочивай і встигай відновлюватись. Іноді саме перевтома, а не лінь, переборює бажання діяти активно.

Неперевершених вражень і здобутків вам у житті!

Дмитро Щебетюк, співзасновник громадської ініціативи Доступно.UA, майстер спорту України з плавання, спікер TEDx Kyiv 2016

Одна репліка к “Зарядись на життя! 15 причин не сидіти на місці”

  1. Головне – почати!
    Дякую за корисні поради – взяла собі у групу на ФБ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*