Паралізовані люди знову змогли ходити завдяки новій методиці стимуляції нервів (ВІДЕО)

Паралізовані люди знову змогли ходити завдяки новій методиці стимуляції нервів (ВІДЕО). вчений, електростимуляція, паралич, травма хребта, інтенсивна фізіотерапія

Усіх добровольців було паралізовано після травми спинного мозку, повідомляє «ZN.UA».

Паралізовані люди знову змогли ходити завдяки новій методиці стимуляції нервів. вчений, електростимуляція, паралич, травма хребта, інтенсивна фізіотерапіяСтимуляція нейронів допомогла паралізованим людям ходити
© NeuroRestore

Вчені зі швейцарської дослідницької групи NeuroRestore використовували комбінацію електростимуляції та інтенсивної фізіотерапії, за допомогою яких відновили здатність ходити у дев’яти осіб із тяжкими травмами хребта. Як повідомляє Science Alert, всі вони страждали на тяжкий або повний параліч у результаті пошкодження спинного мозку.

Зазначається, що всі добровольці помітили покращення одразу і демонстрували їх протягом наступних п’яти місяців. Дослідникам вдалося точно визначити групи нервів, які необхідно стимулювати, за допомогою дослідів на мишах.

Нервові клітини, які відповідають за ходьбу, знаходяться у відділі спинного мозку, що проходить через нижню частину спини. Ушкодження спинного мозку можуть перервати ланцюг сигналів від головного мозку, не дозволяючи людині ходити, навіть якщо ці специфічні поперекові нейрони досі цілі.

Нездатні отримувати сигнали, ці «нейрони ходьби» стають нефункціональними, що може призвести до повного паралічу ніг. У ході попередніх досліджень вчені з’ясували, що електрична симуляція спинного мозку може звернути такий параліч, але як це було неясно. Нейробіолог Клаудія Кате зі Швейцарського федерального технологічного інституту Лозанни (EPFL) та її колеги протестували технологію, яку називають епідуральною електричною стимуляцією, на дев’яти людях, а також на моделі тварин.

Стимуляція спинного мозку проходила за допомогою хірургічно імплантованого передавача. Крім того, пацієнти пройшли процес інтенсивної реабілітації, під час якого використовувалася система роботизованої підтримки, що допомагала їм ходити.

Реабілітація та стимуляція зайняла п’ять місяців, пацієнти приходили на процедури чотири-п’ять разів на тиждень. У результаті всі добровольці змогли знову ходити за допомогою ходунків.

Вчені також помітили, що під час ходьби у пацієнтів, що одужали, спостерігалося зниження активності нейронів у поперековому відділі. Дослідники припускають, що після стимуляції активність звужується до певної кількості нейронів, які необхідні для ходьби.

Після цього вчені повторили весь процес на мишах і виявили підгрупу нейронів під назвою SCVsx2::Hoxa10. Дослідники припускають, що ці клітини не потрібні здоровій людині для ходьби, проте необхідні для відновлення хребта після травми — руйнація цієї підгрупи нейронів у мишей не дозволила їм одужати після стимуляції.

Ці нейрони розташовані таким чином, щоб передавати інформацію зі стовбура мозку до виконавчих команд, а потім у клітини, які відповідають за ходьбу.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Фаїна Вауліна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*