Розпочато проект, спрямований на захист прав незрячих людей

1 05 file1416053 3cfb3ee5 1. доступність, зору, права, інвалідів

1-го вересня 2012 року Всеукраїнська молодіжна громадська організація інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» розпочала впроваджувати проект «Інформаційна та інфраструктурна доступність як головний чинник індивідуальної мобільності інвалідів по зору», який реалізовуватиметься протягом року за фінансової підтримки Фонду прав інвалідів.

Фонд прав інвалідів (ФПІ) – це колективний фонд, який був заснований для надання підтримки організаціям інвалідів в країнах «глобального Півдня» (третього світу) та Східної Європи (колишнього Радянського Союзу) у застосуванні Конвенції ООН про права інвалідів (КПІ) у просуванні прав інвалідів.

Основними цілями проекту є забезпечення умов для вільної реалізації інвалідами по зору в повній мірі своїх прав на доступність і доступ до інформації та права на індивідуальну мобільність. Про порушення цих прав інваліди найчастіше замовчують, не знаючи про методи їх відстоювання та запобігання випадків повторення. Тому першим кроком на шляху до подолання подібних проблем стане виявлення фактів порушення таких прав, моніторинг та систематизація подібних випадків, ознайомлення з ними органів, що відповідають за їх недопущення та громадськості. Також вкрай важливим є надання юридичної допомоги жертвам таких правопорушень задля відновлення їх у своїх правах та створення прецедентів. На основі зібраної та опрацьованої експертами інформації про випадки порушень, виявлення найбільш проблематичних сфер та найбільш поширених проявів дискримінації, необхідно буде виробити та забезпечити методи впровадження спільних з державними органами заходів, спрямованих на запобігання дискримінації та повторень порушень прав інвалідів зору. Ми прагнемо домогтися, аби ключові принципи Конвенції ООН про права інвалідів та загальноприйняті міжнародні стандарти дотримання прав інвалідів та поширення позитивного досвіду у цій сфері стали вирішальними у формуванні державної політики та програм, спрямованих на забезпечення реалізації прав інвалідів зору в Україні, аби ними керувалися всі відповідні установи.

Отже, першим завданням в межах проекту є моніторинг, збір і обробка інформації та фактів порушення прав інвалідів по зору на інформацію, доступність та самостійний спосіб життя. Звертаємо увага на те, що ми також будемо збирати та обробляти інформацію з позитивним досвідом вирішення проблем з метою поширення цього досвіду в Україні.

Якщо Вам відомо про випадки порушення вказаних прав, або/та Ви особисто чи Ваші знайомі стали жертвою подібних правопорушень, потребуючи допомоги у їх відстоюванні, то просимо надати інформацію (письмовий опис, документи, фото, відео), надіславши її на нашу електрону адресу:

Також при необхідності ми відкриті для спілкування за телефонами: 0634432932 – Юлія Сачук (керівник проекту); 0679965901, 0958433015 – менеджер проекту. Якщо ви є інвалідом по зору і вбачаєте чи маєте підозру, що ваші права на інформаційну та інфраструктурну доступність порушені звертайтесь за правовою допомогою за телефоном 0679965901 для отримання інформації щодо можливостей подальшого їх захисту.

Юлія Сачук, керівник проекту

www.gud.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*