Закарпатські чиновники обманювали інвалідів (ВІДЕО)

1 27 1 173994 2. інвалідів

На Закарпатті чиновники обманювали інвалідів. Прокурорська перевірка виявила – у Тячівському районі люди з обмеженими можливостями не могли отримати субсидії та путівки на лікування, натомість їх призначали тим, хто не мав на це права. Посадовці не лишилися безкарними – подробиці у нашому матеріалі.

Олександр Андрійцьо у дві тисячі шостому році – після ДТП – став інвалідом другої групи. Чоловік ледве ходить, і тричі на рік лікується стаціонарно. Медики щоразу направляють його до санаторію. Та гарантовану законом путівку управління соцзахисту за сім років не дало жодного разу.

Олександр Андрійцьо, інвалід, мешканець м. Тячів:

– Багато разів усно звертався, також надавав письмові звернення, але навіть відповідь мені ніякі на письмові мої звернення не надавали.

Чоловік поскаржився до прокуратури. Там з’ясували: путівки працівники управління соцзахисту видавали на свій розсуд. А тим, кому вони не дісталися – не платили компенсацій.

Владислав Братюк, прокурор Тячівського району:

– Жодної черговості не дотримувалося, люди, які тривалий час перебували у черзі, не оздоровлювалися. Натомість були виявлені випадки, незрозуміло для нас, видача путівок одразу після звернення.

Начальник відділу, який розпоряджається путівками, виправдовується: управлінню щороку вистачає грошей лише на тридцять путівок, а в черзі 200 прохачів. До того ж, каже, і самі інваліди досить вередливі.

Юрій Сомяш, начальник відділу управління парці та соцзахисту населення Тячівської РДА:

– Путівки надаються у санаторії, які находяться досить далеко – в Полтавську, Дніпропетровську, і багато інвалідів. Коли ти йому дзвониш, пропонуєш путівку, він каже, що туди не можу поїхати.

Та перевірка засвідчила: працівники позбавляли неповносправних не лише путівок, а й субсидій. Для їх отримання вони вимагали купу документів, яких немає у переліку обов’язкових.

Владислав Братюк, прокурор Тячівського району:

– Дозвіл з БТІ, що далі слугувало підставою для відмови, вимагали копію трудової книжки. Заява розглядалася понад 3 місяці, що є неприпустимо.

Натомість, субсидії призначали людям, які взагалі не мали на них права, кажуть у прокуратурі. Дії посадовців визнали незаконними. Шестеро співробітників – отримали догани. Директора одного з райуправлінь – звільнили. А для Олександра Андрійця – раптом знайшлася омріяна путівка. І долати кількасот кілометрів до санаторію – не доведеться. Оздоровитися чоловікові запропонували у Виноградові – за дві години їзди від домівки.

Сергій Ружицький, Марина Коваль, Юрій Ковальов, Новини, телеканал “Інтер”.

Подробности-ТВ

Одна репліка к “Закарпатські чиновники обманювали інвалідів (ВІДЕО)”

  1. Олексадр :

    Я Анлрійцьо Олександр повідомляю,що станом на 14.02.2о14р.ніякоі санаторно-кукрортноі путівки працівниками соціального заисту м.Тячів мені не запропоновано,а навпаки дані працівники мені повідомили ,що тепер путіику я взагалі не отримаю.Думаю що сюжет 7 жовтня 2013р.то була чергова показуха з боку прокуратури,ніби вона щось робить,а насправді такі спраи як і багато інших вона кришуе.Ще готовий надати матеріал всім заінтересованим ЗМІ, як “оборотні в погонах”обдирають інвалідів а прокуратура,в тому числі і генерельна бездіе.Мій тел.0987595675.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*