Органи ООН та порушення росією прав інвалідів в Україні

Органи ООН та порушення росією прав інвалідів в Україні. єспл, арк, оон, порушення, інвалідність, hand, finger

У рамках постійного співробітництва з органами ООН з питань де-окупації та реінтеграції Криму та відповідного впливу на права людини наша Асоціація спрямувала подання до Комітету ООН з прав інвалідів, пише Асоціація реінтеграції Криму.

Повідомлення було направлено в рамках регіонального фокусу ООН на інвалідах у ризикованих та надзвичайних гуманітарних ситуаціях та обговорення наступних коментарів ООН до статті 11 Конвенції про права інвалідів.

У цьому матеріалі, розміщеному на веб-ресурсах ООН, АРК наголошує, що напади росії на українських мирних жителів, включаючи медиків та соціальний персонал, а також на українську громадянську інфраструктуру мають риси державного тероризму та мають сильний негативний вплив на реалізацію прав людей з інвалідністю.

Негативний вплив російської агресії проти України, включаючи незаконну окупацію Криму, змусив АРК внести пропозиції для спільного коментаря ООН про осіб з інвалідністю у ситуаціях ризику та надзвичайних гуманітарних ситуацій.

АРК підкреслило, що у коментарі ООН має бути відображена роль Міжнародного кримінального суду та спеціальних трибуналів у справах про військові злочини проти інвалідів, а також ЄСПЛ у випадках грубих порушень прав інвалідів у зонах конфліктів та іноземного контролю.

Також АРК наголосила у повідомленні, що коментар ООН має включати питання незаконної діяльності найманців, воєнізованих структур, мілітаристської та расистської пропаганди проти інвалідів у зонах конфліктів, засудити аспекти державного тероризму та фінансування терористичних груп та діяльності, спрямованої проти інвалідів, питання расової дискримінації та політики геноциду. щодо інвалідів, що особливо належать до меншин і корінних народів.

Відповідні пропозиції були обговорені на 28 сесії Комітету ООН у Женеві 7 березня в день спільної дискусії, організованої УВКПЛ ООН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*