Експерти «Ліги Сильних» та Агенції регіонального розвитку Одеської області працюють над оновленням Стратегії розвитку регіону

Експерти «Ліги Сильних» та Агенції регіонального розвитку Одеської області працюють над оновленням Стратегії розвитку регіону. ліга сильних, одеська область, доступність, співпраця, інвалідність

Експерти «Ліги Сильних» та Агенції регіонального розвитку Одеської області працюють над оновленням Стратегії розвитку регіону. ліга сильних, одеська область, доступність, співпраця, інвалідність

Громадська спілка «Ліга Сильних» активно розвиває співпрацю з регіонами щодо впровадження стандартів безбар’єрності та інклюзивності. Наразі фахівці Центру експертизи у сфері прав людей з інвалідністю спільно із експертами Агенції регіонального розвитку Одеської області працюють над оновленням Стратегії розвитку регіону. Про це повідомила виконавча директорка «Ліги Сильних» Дар’я Сидоренко.

«Експерти Центру вже провели аналіз щодо основних аспектів забезпечення безбар’єрності в процесі відбудови та підготували аналітичну записку. Цей документ стане основою для створення плану дій та визначення пріоритетів у процесі інклюзивного відновлення. Йдеться про впровадження відповідних рішень в планах розвитку громад з точки зору створення доступного середовища та розвитку сталої мобільності у громадах», – розповіла виконавча директорка «Ліги Сильних» Дар’я Сидоренко.

Аналіз показав, що на першому етапі важливо допомогти громадам області в процесі розробки комплексних планів відновлення та дати рекомендації щодо посилення напрямку роботи в так званих «комітетах доступності».

«На рівні області та у 35 територіальних громадах вже діють комітети забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури («комітети доступності»). Нам важливо, щоб в кожній громаді працював цей механізм. Будемо допомагати громадам рухатись в цьому напрямку» – додала Дар’я Сидоренко.

Очікується, що після завершення спільної роботи з фахівцями Агенції регіонального розвитку Одеської області будуть внесені відповідні зміни та оновлення до Стратегії розвитку регіону.

Як раніше повідомлялося, в липні в Києві розпочав роботу Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю. Діяльність Центру спрямована на включеність інтересів людей з інвалідністю в програмах відновлення України. Послуги Центру включають експертні консультації для стейкхолдерів процесів відновлення, адвокацію питань включення стандартів Конвенції прав осіб з інвалідністю до Плану відновлення України. У серпні експерти центру розпочали співпрацю з Київською обласною військовою адміністрацією та надали рекомендації щодо підвищення рівня відповідності об’єктів благоустрою нормам доступності та інклюзивності.

Проєкт «Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю» створено «Лігою Сильних» завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine. Зміст прес-релізу не обов’язково відображає погляди Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії, погляди Crown Agents, International Alert та Crown Agents in Ukraine.

Всю інформацію про критерії, допустимі витрати та вимоги до заявників можна знайти на https://www.facebook.com/UASupportCSO.

marichka

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю «Ліга сильних»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*