Кабінетом Міністрів України схвалено проєкт Закону України щодо розвитку адаптивного спорту

Кабінетом Міністрів України схвалено проєкт Закону України щодо розвитку адаптивного спорту. адаптивний спорт, залучення, інвалідність, інклюзія, інтеграція

Кабінетом Міністрів України схвалено проєкт Закону України щодо розвитку адаптивного спорту. адаптивний спорт, залучення, інвалідність, інклюзія, інтеграція

11 липня 2023 року на засіданні Уряду в рамках виконання плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року схвалено проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо адаптивного спорту».

Законопроєктом передбачається визначення на законодавчому рівні поняття «адаптивний спорт» як діяльності суб’єктів сфери фізичної культури і спорту, спрямованої на залучення осіб з інвалідністю чи осіб з обмеженнями повсякденного функціонування до занять фізичною культурою і спортом з метою сприяння інклюзії та інтеграції до суспільства, фізичній, психологічній реабілітації, сприяння можливості ведення самостійного способу життя та залученості до місцевої спільноти, а також окреслити його як напрям фізичної культури.

Запропонований напрям фізичної культури підвищить адаптацію осіб з інвалідністю чи осіб з обмеженнями повсякденного функціонування до умов життя, що змінилися, розширить їхні функціональні можливості, сприятиме відновленню фізичного та ментального здоров’я, реінтеграції зазначеної категорії осіб до суспільства під час та у післявоєнний період, поверненню відчуття соціальної повноцінності.

Безбар’єрність – це не просто про комфортне життя для всіх груп населення, а іноді про життя взагалі, про розвиток. Бар’єри, які існують сьогодні в суспільстві – фізичні, громадянські, освітні економічні та інші – не дозволяють мільйонам українцям, серед яких маломобільні люди, молодь, жінки, люди літнього віку, реалізувати себе.

Відновлення України, її фізичного і загалом суспільного простору, дає можливість виправити ці помилки минулого, зокрема однією з основних з яких є бар’єри між різними суспільними групами – фізичні, громадянські, освітні, економічні тощо.

Створення безбар’єрного простору під патронатом першої леді Олени Зеленської з кожним днем наближає Україну до європейських стандартів безбар’єрності.

Міністерство молоді та спорту України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*