Люди із синдромом Дауна потребують особливого захисту з боку держави

Люди із синдромом Дауна потребують особливого захисту з боку держави. уповноважений, дискримінація, захворювання, синдром дауна, суспільство, person, toddler, indoor, young, human face, baby, little, child, food. A little girl that is eating some food

Щороку 21 березня в усьому світі відзначається Міжнародний день людини із синдромом Дауна, проголошений у 2011 році Генеральною Асамблеєю ООН з метою привернути увагу суспільства до проблем людей з синдромом Дауна та підвищити рівень інформованості громадськості про дане захворювання.

21 березня обрано символічно. Березень, як третій місяць року, обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію, 21 березня – за 21 хромосомою.

На переконання Уповноваженого вказана категорія громадян потребує особливого захисту з боку держави, зокрема у сфері надання реабілітаційних послуг, забезпечення інклюзивної форми освіти в школах та створення умов для працевлаштування.

Окремо варто наголосити на необхідності вжиття заходів просвітницького характеру для педагогів, психологів, роботодавців щодо особливостей та потреб людей з синдромом Дауна.

Також одним із проблемних питань, яке потребує вирішення шляхом проведення активної просвітницької роботи, є закоренілі стереотипи у масовій свідомості щодо можливості таких людей вести повноцінний спосіб життя та досягати успіхів у різних сферах суспільних відносин.

Саме тому Уповноваженим проводиться активна просвітницька робота, спрямована на подолання негативних стереотипів та формування толерантного ставлення до вразливих груп суспільства, а також вживаються заходи з метою запобігання та протидії дискримінації за ознакою інвалідності та стану здоров’я.

Так, Уповноваженим розглядалась ситуація щодо поширення мови ворожнечі щодо осіб з синдромом Дауна в україномовному перекладі фільму «Нічні ігри», а саме використання слова «даун» у контексті зневажливого ставлення до особи.

Уповноважений звернулась до дистриб’юторської компанії щодо недопущення поширення негативних стереотипних, які принижують гідність вказаної категорії осіб та призводять до стигматизації та дискримінації їх у суспільстві.

В результаті реагування дубляж фільму «Нічні ігри» було перезаписано, а репліка, яка містить дискримінаційні висловлювання стосовно людей із синдромом Дауна замінена.

Уповноважений у своїй діяльності й надалі триматиме питання захисту від дискримінації людей з синдромом Дауна на своєму контролі.

Вкотре закликаємо до толерантності, гуманності та відстоювання ідеалів мирного співіснування різних груп суспільства!

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*