Міністр соціальної політики Марина Лазебна взяла участь у 14-й сесії конференції держав-сторін Конвенції про права осіб з інвалідністю

Міністр соціальної політики Марина Лазебна взяла участь у 14-й сесії конференції держав-сторін Конвенції про права осіб з інвалідністю. конвенція, марина лазебна, забезпечення, конференція, інвалідність

Міністр соціальної політики Марина Лазебна взяла участь у 14-й сесії конференції держав-сторін Конвенції про права осіб з інвалідністю. конвенція, марина лазебна, забезпечення, конференція, інвалідність

Міністр соціальної політики Марина Лазебна у відеозверненні до учасників 14-ї сесії конференції держав-сторін Конвенції про права осіб з інвалідністю зазначила: «Для Уряду України забезпечення прав осіб з інвалідністю є пріоритетом. Кожного дня ми працюємо над тим, щоб особи з інвалідністю мали гідні стандарти життя та були інтегровані у суспільство.

Урядом було прийнято Національний план дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року, спрямований на забезпечення рівних прав та можливостей осіб з інвалідністю та охоплює всі сфери їхньої життєдіяльності. Реалізація його забезпечить підвищення життєвого рівня та соціального захисту, якості надання послуг, розвитку інклюзивної освіти та інтеграції осіб з інвалідністю у суспільство».

За словами Міністра, пандемія COVID-19 посилила соціальну нерівність у всьому світі. Однак, Уряд України спрямовує свої зусилля, щоб зменшити негативний вплив на найбільш незахищені верстви населення, зокрема і осіб з інвалідністю.

Марина Лазебна поінформувала про заходи, запроваджені Урядом України для забезпечення прав осіб з інвалідністю в умовах пандемії COVID-19.

Так, у квітні 2021 року Урядом було прийнято План заходів щодо підтримки осіб з інвалідністю на період дії карантину. План заходів зменшує перешкоди для осіб з інвалідністю на період пандемії та сприяє впровадженню термінових заходів, спрямованих на доступність медичних і соціальних послуг.

Пандемія COVID-19 посилила необхідність розвитку цифрових послуг. Уряд затвердив Стратегію цифровізації соціальної сфери, в рамках якої створюється Єдина інформаційна система соціальної сфери. В результаті кожна людина матиме безперешкодний доступ до соціальних послуг за місцем проживання.

У 2021 було запущено проект „Почуй мене”, який забезпечив можливість людям з порушенням слуху користуватись послугами перекладача жестової мови онлайн під час звернень до Міністерства соціальної політики.

Мінсоцполітики запроваджено новий соціальний проект – Інформаційну онлайн-платформу „Допомога поруч”. Основною метою платформи є створення умов та забезпечення координації дій благодійних, громадських організацій та бізнесу для надання допомоги вразливим верствам населення.

«Інтеграція осіб з інвалідністю та створення безбар’єрного суспільства є найбільш важливою для Уряду України», – підкреслила Марина Лазебна. – За ініціативи Першої леді Олени Зеленської було розроблено Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Стратегія передбачає 6 основних напрямків формування безбар’єрності: фізична, інформаційна, цифрова, суспільна, громадянська, освітня та економічна».

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*