Мобілізували чоловіка з інвалідністю — і він помер: на Одещині проводять досудове розслідування

Мобілізували чоловіка з інвалідністю — і він помер: на Одещині проводять досудове розслідування. одеська область, тцк, епілепсія, мобілізація, інвалідність, indoor, bag, blue, close, leather. A close up of a blue bag

ТЦК Одеської області мобілізував чоловіка, який мав інвалідність – хворів на епілепсію. В результаті неправомірних дій мобілізований помер у військовій частині під час першого дня служби. Про це повідомляє омбудсмен України Дмитро Лубінець, інформують Факти ICTV. Здоров’я.

– В умовах воєнного стану на моєму постійному контролі перебувають нагальні питання додержання закріплених в українському законодавстві прав і свобод військовозобовʼязаних під час мобілізації, – заявив Дмитро Лубінець.

Справа смерті мобілізованого з інвалідністю

Після запиту омбудсмена до прокуратури у сфері оборони там розпочали контроль та проведення заходів нагляду.

Дії прокуратури спрямовані на ефективне досудове розслідування кримінальних проваджень за фактом смерті вказаної особи.

Причетних осіб звинувачують у непроведенні належного медичного огляду військовозобов’язаного та ненаданні своєчасних та необхідних заходів меддопомоги.

Також Дмитро Лубінець звернувся до військового командування, щоб попередити подібні правопорушення у майбутньому. Він вимагав посилення контролю та неухильного дотримання вимог законодавства під час проведення мобілізації, військового обліку громадян та проходження ними ВЛК у ТЦК та СП.

– Нині перебіг досудових розслідувань перебуває на моєму постійному контролі, – запевняє омбудсмен.

Ольга Боднарчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*