Олексій Чернишов: Масштабний План заходів із реалізації Нацстратегії безбар’єрності направлено на розгляд Уряду

Олексій Чернишов: Масштабний План заходів із реалізації Нацстратегії безбар’єрності направлено на розгляд Уряду. національна стратегія, рада безбар’єрності, безбар’єрний простір, засідання, створення

Олексій Чернишов: Масштабний План заходів із реалізації Нацстратегії безбар’єрності направлено на розгляд Уряду. національна стратегія, рада безбар’єрності, безбар’єрний простір, засідання, створення

Профільні міністерства представили ключові проєкти, що увійдуть до Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Вже 12 липня цей документ направлено на розгляд Кабінету Міністрів.

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час засідання Ради безбар’єрності, яке відбулось за участі першої леді Олени Зеленської та під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

«Безбар’єрність – це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, у якому буде комфортно всім. До Плану заходів залучена потужна команда – це представники влади разом з представниками громадськості. Я б навіть назвала це не План заходів, а План змін. І це про зміни, які можуть бути втілені в найближчі два роки та мають сприяти тому, щоб безбар’єрність стала новою суспільною нормою», — підкреслила перша леді Олена Зеленська.

Варто зазначити, що за ініціативи першої леді Олени Зеленської буде створено «Довідник безбар’єрності», який доступною мовою розповідатиме про принципи толерантного спілкування.

«250 проєктів, що увійшли до Національної стратегії безбар’єрності, – це ті реальні зміни, на які роками чекали мільйони українців у кожній територіальній громаді: від Ужгорода до Луганщини, від Чернігова до Одеси. План заходів стане «дорожньою картою» для кожного міністерства, у межах своєї сфери відповідальності. Також сьогодні презентовано сім ключових проєктів цього Плану, які відповідають на найбільші виклики, пов’язані з суспільними бар’єрами»,— зауважив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Відтак, проєкт Плану заходів на 2021-2022 роки передбачає:

  • Створення безбар’єрного доступу пасажирів до об’єктів транспортної інфраструктури;
  • Підвищення обізнаності маломобільних груп населення про свої права та можливості їх реалізації;
  • Підключення до оптичного Інтернету 6 тисяч об’єктів соціальної інфраструктури, розташованих у сільській місцевості;
  • Оновлення низки державних будівельних норм відповідно до сучасних вимог бар’єрності та посилення контролю за дотриманням державних будівельних норм. Впровадження нових стандартів доступності громадських будівель;
  • Підвищення підприємницької діяльності ветеранів. Для цього буде створено онлайн-платформу, яка надасть доступ ветеранам до всіх необхідних сервісів для започаткування, ведення та розвитку бізнесу;
  • Впровадження в Україні Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я;
  • Створення освітньої моделі, яка забезпечує підтримку в освітньому процесі будь-якої дитини, яка цього потребує тощо.

«Наша мета – створення комфортного і безбар’єрного простору на всій території держави. В Україні не має залишитися жодної громадської будівлі, до якої не змогли б потрапити люди з категорії маломобільних груп населення: люди з інвалідністю, громадяни поважного віку або молоді батьки з візочками. Мінрегіон узагальнив пропозиції всіх центральних органів виконавчої влади та підготував відповідний проєкт рішення Уряду, який вже сьогодні буде направлено на розгляд Кабінету Міністрів. У підсумку План заходів містить понад 250 рішень, які мають бути реалізовані до кінця 2022 року. Хочу ще раз подякувати першій леді Олені Зеленській, яка виступила ініціатором розробки Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору», — наголосив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Довідково

Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

Розроблення проєкту Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координує Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті Міністрів України надає експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність».

Міністерство розвитку громад та територій України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*