При зміні групи інвалідності органи Пенсійного фонду України зобов’язані здійснити перерахунок та виплату пенсії в новому розмірі

При зміні групи інвалідності органи Пенсійного фонду України зобов’язані здійснити перерахунок та виплату пенсії в новому розмірі. уповноважений, виплата, пенсія, перерахунок, інвалідність, letter, design, paper. A stack of flyers on a table

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся громадянин Д. з Донецької області, який повідомив про те, що з 01.10.2018 року він отримує пенсію у заниженому розмірі, оскільки орган Пенсійного фонду України не здійснює перерахунок та виплату пенсії у зв’язку із встановленням інвалідності вищої групи, що порушує його право на належне пенсійне забезпечення.

Не зважаючи на неодноразові його звернення до органів Пенсійного фонду України з цього питання, заявник не міг упродовж тривалого часу отримати належні йому кошти.

У контексті окресленої ситуації роз’яснюємо, що відповідно до статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у разі зміни групи інвалідності пенсія в новому розмірі виплачується з дня зміни групи інвалідності.

Якщо особі встановлено інвалідність нижчої групи, пенсія виплачується за попередньою групою до кінця місяця, в якому змінено групу інвалідності.

Органи медико-соціальної експертизи зобов’язані повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду в порядку, встановленому законодавством, про результати повторного огляду осіб, яким призначена пенсія по інвалідності, та про нез’явлення цих осіб на зазначений огляд.

За зверненням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області поновлено право громадянина Д. на виплату належної йому пенсії з часу встановлення інвалідності вищої групи (з 01.10.2018).

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*