Результати моніторингу дотримання прав підопічних у Мельнице-Подільському психоневрологічному будинку-інтернаті на Тернопільщині

Результати моніторингу дотримання прав підопічних у Мельнице-Подільському психоневрологічному будинку-інтернаті на Тернопільщині. мельнице-подільський психоневрологічний будинок-інтернат, моніторинговий візит, порушення, підопічний, інвалідність

Результати моніторингу дотримання прав підопічних у Мельнице-Подільському психоневрологічному будинку-інтернаті на Тернопільщині. мельнице-подільський психоневрологічний будинок-інтернат, моніторинговий візит, порушення, підопічний, інвалідність

Регіональними представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Тернопільській області Володимиром Воловником та Андрієм Смиком за участі громадського монітора Андрія Крижанівського, в рамках реалізації національного превентивного механізму, здійснено моніторинговий візит до Мельнице-Подільського психоневрологічного будинку-інтернату у Чортківському районі Тернопільської області.

Будинок-інтернат є стаціонарним інтернатним закладом для соціального захисту, що утворюється для тимчасового або постійного проживання/перебування осіб із стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів і яким, згідно з висновком лікарської комісії, не протипоказане перебування в будинку-інтернаті.

Власником і засновником Мельнице-Подільського будинку-інтернату є Тернопільська обласна рада, яка здійснює його управління.

Майновий комплекс будинку-інтернату складається з головного корпусу, який включає кабінети адміністрації закладу, жилі блоки з кімнатами для підопічних, склади м’якого інвентарю, харчоблок, окремо розміщуються банно-пральне приміщення, трансформаторна підстанція та водонапірна станція.

Установа розрахована на 100 ліжко-місць, на день моніторингового візиту у ній проживає 93 підопічних, які є особами з інвалідністю, обслуговують заклад 83 працівники.

У приміщеннях будинку-інтернату зроблений ремонт, підопічних забезпечено меблями, постільною білизною, одягом. Організовано п’ятиразове харчування.

Разом з тим, під час візиту виявлено порушення прав підопічних на достатній життєвий рівень. Зокрема, площа деяких спальних приміщень не відповідає встановленому нормативу – 8 кв.м. на 1 особу. Для прикладу, в одній з кімнат п’ятого жилого блоку площею 15,6 кв.м. проживає 5 осіб. В порушення права на приватність, у житлових кімнатах деякі ліжка розміщені впритул одне до одного.

У холодильнику на складі виявлено сметану, термін придатності якої закінчився. В морозильній камері разом з м’ясними продуктами зберігався заморожений горох, що є порушенням правил товарного сусідства. На м’ясі та твердому сирі, які знаходились в холодильнику на кухні відсутнє стікерування.

У їдальні облаштовано 6 умивальників, де б підопічні перед прийомом їжі могли помити руки, проте немає мила чи інших засобів для миття.

Медичну допомогу утриманцям забезпечують лікар-психіатр та 8 медсестер, однак ліцензії на проведення медичної практики заклад немає.

За результатами візиту готується звіт та відповідні акти реагування.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*