Уповноважений взяла участь у комітетських слуханнях «Проблемні питання законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю»

Уповноважений взяла участь у комітетських слуханнях «Проблемні питання законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю». людмила денісова, уповноважений, комітетські слухання, рівність, інвалідність

Уповноважений взяла участь у комітетських слуханнях «Проблемні питання законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю». людмила денісова, уповноважений, комітетські слухання, рівність, інвалідність

Захід організовано Комітетом з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, Жіночим рухом «За Майбутнє» та БО «Ромський жіночий фонд «Чіріклі».

Людмила Денісова наголосила, що у рамках здійснення парламентського контролю за додержанням прав і свобод людини і громадянина нею приділяється особлива увага питанню забезпечення принципу рівності під час реалізації людьми з інвалідністю основоположних прав і свобод. Це визначено одним із стратегічних напрямів діяльності Уповноваженого на 2021 рік.

«Результати моніторингових візитів, здійснених працівниками Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, засвідчили дискримінаційне ставлення до осіб з інвалідністю, як з боку державних органів, так і з боку юридичних осіб приватного права», – зауважила Омбудсман.

За результатами моніторингу надіслано акти реагування Міністру соціальної політики, Міністерству охорони здоров’я України, головам обласних та Київської міської державних адміністрацій.

«Також залишається проблемою відсутність ефективної адміністративної та кримінальної відповідальності за дискримінацію, а також проблематичність притягнення до такої відповідальності. Наразі, у Верховній Раді України перебувають на розгляді законопроєкти №0931 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу)» та №5488 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації», якими передбачено врегулювання вказаних прогалин, які підтримані мною без зауважень. Ми всі чекаємо на їх прийняття», – розповіла Уповноважений.

Зважаючи на стан реалізації конституційних прав і свобод людей з інвалідністю, розпочато підготовку спеціальної доповіді «Про стан дотримання прав і свобод осіб з інвалідністю та захист від дискримінації»

Людмила Денісова звернулася до учасників комітетських слухань долучитися до вироблення спільних пропозицій щодо реалізації людьми з інвалідністю своїх прав і свобод.

Докладніше у відео.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*