Відбулось онлайн засідання робочої групи з питань протидії дискримінації осіб з інтелектуальними і психічними порушеннями, створеної в рамках діяльності Координаційної ради з питань недискримінації та гендерної рівності

Відбулось онлайн засідання робочої групи з питань протидії дискримінації осіб з інтелектуальними і психічними порушеннями, створеної в рамках діяльності Координаційної ради з питань недискримінації та гендерної рівності. дискримінація, допомога, лікування, онлайн-засідання, інвалідність

Відбулось онлайн засідання робочої групи з питань протидії дискримінації осіб з інтелектуальними і психічними порушеннями, створеної в рамках діяльності Координаційної ради з питань недискримінації та гендерної рівності. дискримінація, допомога, лікування, онлайн-засідання, інвалідність

У період надзвичайної ситуації, пов`язаної з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Уповноваженим з прав людини здійснюється постійний моніторинг стану дотримання рівності прав і свобод представників вразливих груп суспільства, зокрема у сфері доступу до медичних послуг, повідомляє Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Серед іншого, у полі зору Уповноваженого перебуває ситуація щодо обмеження прав осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями у сфері доступу до належного медичного забезпечення.

З метою обговорення проблемних питань дотримання прав вказаної категорії громадян під головуванням представника Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Віктора Іванкевича відбулось онлайн-засідання робочої групи з питань протидії дискримінації осіб з інтелектуальними і психічними порушеннями, створеної в рамках діяльності Координаційної ради з питань недискримінації та гендерної рівності.

Участь у засідання взяли представники органів державної влади, громадських організацій, які опікуються питаннями захисту прав осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями, та народний депутат України Лада Булах.

Під час засідання робочої групи обговорено питання недостатнього фінансування лікування і догляду пацієнтів у закладах з надання психіатричної допомоги, що призвело до скорочення тривалості стаціонарного лікування пацієнтів.

У цьому контексті представником Міністерства охорони здоров’я України поінформовано, що у 2020 році фінансування на лікування і догляд пацієнтів у закладах з надання психіатричної допомоги буде посилено та забезпечено на рівні не меншому ніж у 2019 році.

Також учасниками онлайн-засідання наголошено, що у зв’язку з карантинними обмеженнями люди з інтелектуальними і психічними порушеннями не отримують належних реабілітаційних послуг. Відтак, незважаючи на те, що з 22 травня Україна перебуває в умовах адаптивного карантину, під час якого знімається більшість обмежень, реабілітаційні заклади для вказаної категорії осіб досі залишаються закритими.

Вказане спричиняє загострення поведінкових розладів і значні психологічні стреси як для підопічних, так і для їх рідних.

Віктор Іванкевич зазначив, що питання відновлення роботи реабілітаційних закладів для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень потребує додаткового вивчення у Міністерстві охорони здоров’я України та Міністерстві соціальної політики України та звернувся до представників вказаних відомств з проханням ініціювати перед Урядом внесення змін до законодавства в частині зняття карантинних обмежень роботи вказаних закладів

Також учасники зустрічі наголосили на необхідності прискорення затвердження Плану заходів реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я, що сприятиме створенню ефективної системи охорони психічного здоров’я, орієнтованої на користувача допомоги, здатної забезпечити потреби населення на рівні міжнародних стандартів.

На завершення, Віктор Іванкевич закликав учасників робочої групи сконсолідувати зусилля для вжиття спільних заходів, спрямованих на вирішення зазначених вище проблемних питань.

Питання захисту прав осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями перебуває на постійному контролі Уповноваженого з прав людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*