На олімпіаду в Токіо збирається вінницька спортсменка

На олімпіаду в Токіо збирається вінницька спортсменка. марія шпатківська, паралімпійські ігри, паралімпійка, спортсменка, інвалідність

На олімпіаду в Токіо збирається вінницька спортсменка. марія шпатківська, паралімпійські ігри, паралімпійка, спортсменка, інвалідність

Козятинчанка Марія Шпатківська метнула спис на 34 м, поступившись бронзовій призерці чемпіонату всього на 89 см, і стала четвертою у списку.

У паралімпійки, що на 5 місці, результат менший від її на 10 метрів. Чемпіонат Європи з легкої атлетики серед людей з інвалідністю за паралімпійською програмою відбувся у Бидгощі (Польша). У ньому взяли участь понад 700 легкоатлетів з 44 країн Європи.

Вихованка тренера Во­лодимира Шульги у 2015 році стала триразовою чемпіонкою України зі штовхання ядра, метання списа та метання диска. Якщо говорити про індивідуальні види спорту, то приємною новиною став унікальний виступ спортсменки з Козятина Марії Шпатківської та її тренера Володимира Шульги на змаганнях першості України в Кіровограді. Дівчина, яка має певні вади зі здоров’ям, у свої неповні 15 років обіграла усю еліту інваспорту України відразу в трьох видах і стала триразовою чемпіонкою України зі штовхання ядра, метання спису та метання диску.

Марія у складі Національної збірної з 2018 року. Має вже вагомі результати участі у престижних чемпіонатах. У листопаді 2019 року виступала у паралімпійському чемпіонаті світу з легкої атлетики у Дубаї, куди з’їхалися більше 1400 спортсменів з різних країн світу. Україну тоді представляли 37 спортсменів. Нашій землячці на той час було 19. Вона змагалася у метанні списа разом із дорослими спортсменами і зайняла 7-е престижне місце.

– Це були найважливіші змагання перед параолімпійськими іграми, що пройдуть в японському Токіо. У столицю Еміратів з’їхалися близько півтори тисячі спортсменів з 117 країн світу, – каже Марія. — Наша команда виборола 25 ліцензій на паралімпійські ігри Токіо-2020.

У 2019 році в Луцьку Марія встановила особистий рекорд в метанні списа — 34,49 м. У квітні у м. Кам’янець-Подільський встановила особистий рекорд зі штовхання ядра, а через кілька тижнів на чемпіонаті області побила його, наштовхавши 11,46 м.

Марія — студентка четвертого курсу Вінницького педуніверситету (факультет фізичного виховання). Виступає на чемпіонатах України як по інваспорту, так і серед здорових спортсменів, виконуючи три види — метання списа, диска та штовхання ядра. Наразі, як стверджує, головну увагу приділяє спису, бо він є олімпійським видом. Її тренерами є високопрофесійні фахівці Тетяна Дідик та Сергій Лисюк.

Валентина Лісова

“33-й НОВИНИ”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*