Свої перемоги присвячую Богу, Україні та ЗСУ. Історія чемпіона світу зі Слов’янська Ярослава Коюди

Свої перемоги присвячую Богу, Україні та ЗСУ. Історія чемпіона світу зі Слов’янська Ярослава Коюди. ярослав коюда, гребля, паралімпиєць, спортсмен, травма

Свої перемоги присвячую Богу, Україні та ЗСУ. Історія чемпіона світу зі Слов’янська Ярослава Коюди. ярослав коюда, гребля, паралімпиєць, спортсмен, травма

Паралімпієць зі Слов’янська Ярослав Коюда займався спортом з дитинства. Спочатку важкою атлетикою та боксом, згодом, втративши ногу через пухлину, — плаванням. На одному зі змагань його помітив тренер з академічного веслування. Тепер спортсмен представляє нашу країну на світових чемпіонатах.

Випадкова травма

Ярослав Коюда родом зі Слов’янська. З самого дитинства він почав займатися спортом.

«Спочатку батько повів на важку атлетику. Згодом брат долучив до боксу. Я почав професійно займатися ним і став кандидатом в майстри спорту. Але у 18 років моє спортивне життя змінилося. Якось я випадково ударився об штангу в залі. Від отриманої травми почала розвиватися пухлина. Через це ногу довелося ампутувати».

У Ярослава був друг-паралімпієць. Він став великою підтримкою для нього. А ще запропонував спробувати себе у плаванні.

«На той момент мені була потрібна реабілітація і я вирішив, що плавання мені точно не завадить. Так у Слов’янському басейні я долучився до, мабуть, однієї з найтитулованіших команд у світі з плавання».

Тренери привітно прийняли Ярослава в команду. Проте спочатку особливих ставок на нього не робили, бо чоловік робив акцент саме на реабілітацію.

«Два місяці я активно тренувався, побачив певні успіхи. Після гормональної терапії схуднув на 15 кілограмів. І вже через пів року мене запросили на перші збори до Євпаторії. Тоді я зробив собі протез. Тому зараз дуже вдячний своїм тренерам за підтримку, віру в мене та можливість».

Свої перемоги присвячую Богу, Україні та ЗСУ. Історія чемпіона світу зі Слов’янська Ярослава Коюди. ярослав коюда, гребля, паралімпиєць, спортсмен, травмаЯрослав знайшов в собі сили і професійно зайнявся плаванням
Автор: З архіву героя

Ярослав ділиться, наполегливі тренування та робота з тренерами дали йому головне — впевненість у собі та функціональну витривалість, які в подальшій спортивній кар’єрі дуже допомогли.

Помітив тренер

Професійно плаванням Ярослав займався близько трьох років.

«Якось ми поїхали на Чемпіонат України з плавання в Євпаторію. Там мене і помітили тренери з греблі. Вони запропонували мені спробувати себе в цьому виді спорту. Тоді я не мав особливого уявлення про нього, тому вирішив порадитися з тренером з плавання».

Тренер Ярослава знову підтримав його і сказав, щоб той продовжував розвиватися і спробував свої сили. Так він переїхав до Дніпра, аби розпочати тренування.

«Тоді було дуже холодно. Спочатку на воду мене ніхто не випускав. Я займався на тренажері, який імітує греблю, але на суші. Мені розповідали, як взагалі правильно поводитися на воді, як правильно вправлятися з веслами. І тоді тренер Юрій Бондаренко, подивившись на все це, сказав, що в мене є потенціал. На той момент мені було 22 роки».

Ярослава одразу прийняли в команду. І вже десять років він професійно займається академічною греблею. За цей період спортсмен виборов багато медалей. Проте особливо пишається Чемпіонатом Світу у 2017 році. Тоді він з партнеркою вибороли срібло.

«У 2018 році вже з новою партнеркою, з якою ми працюємо в парі і зараз, Світланою Богуславською вибороли бронзу. У 2020 році взяли срібло на Чемпіонаті Європи. Цьогоріч на цьому ж чемпіонаті, на жаль, ми не отримали медаль — були на четвертому місці».

Свої перемоги присвячую Богу, Україні та ЗСУ. Історія чемпіона світу зі Слов’янська Ярослава Коюди. ярослав коюда, гребля, паралімпиєць, спортсмен, травмаЯрослав Коюда з партнеркою Світланою Богуславською
Автор: З архіву героя

А ось наприкінці вересня Ярослав з партнеркою представляли національну збірну Донеччини на Чемпіонаті Світу у Чеській республіці. Там їм вдалося завоювати золоту медаль.

«А ще цього року ми взяли золото на Чемпіонаті Європи. 2022-ий став для нас врожайним роком на медалі. І все це попри війну в нашій країні».

Боротьба на своєму фронті

Ярослав каже, головною підтримкою для нього завжди є Бог.

«Я вірянин. І всі свої досягнення я присвячую, в першу чергу, йому. Бо відчуваю підтримку».

А ще, ділиться спортсмен, його дуже надихають українські військові.

«Мені соромно зізнатися, але після початку повномасштабного вторгнення не до кінця вірив у нашу перемогу. Розумів, що поруч із моєю домівкою у Слов’янську війна. На той момент наша команда була на зборах в Туреччині, а звідти, завдяки тренеру, ми перебралися до Франції. Всі новини дізнавалися з телевізора. І просто не знали, що далі на нас чекає. Мотивації не було взагалі».

Тоді Ярослав почав помічати, як наші люди борються, як військові боронять українську землю. І зрозумів, що також мусить боротися, але на своєму фронті.

І мене почали надихати воїни, мирні жителі. А ще мене дуже підтримала партнерка. Коли ми не знали, що далі буде з нами, чи буде приділятися увага спорту, Світлана сказала, що у нас свій фронт. І через наші перемоги ми будемо прославляти Україну по всьому світу, наголошувати, що нам потрібна підтримка та допомога.

Ярослав продовжив тренуватися у Франції. А коли ситуація почала потроху стабілізуватися, він почав заспокоюватися. Успішно виступив на змаганнях і вже повернувся в Україну.

«Мої родичі виїхали зі Слов’янська у Київ. Тут ми всі днями і зустрілися. Зараз у мене місяць відпустки. Потім знову збираємося на збори до Туреччини. І все це стає можливим саме завдяки постійній роботі наших тренерів, федерації, а також армії».

Катерина Калюжна

Свої.City

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*