У Рівному знімають один з фільмів проєкту “Особливі митці від териконів до Карпат”

У Рівному знімають один з фільмів проєкту “Особливі митці від териконів до Карпат”. валентина люліч, літераторка, перекладачка, фильм, інвалідність

У Рівному знімають один з фільмів проєкту “Особливі митці від териконів до Карпат”. валентина люліч, літераторка, перекладачка, фильм, інвалідністьСуспільне Рівне

У Рівному знімають один з фільмів соціального циклу “Особливі митці від териконів до Карпат”. Мета проєкту – популяризувати творчість митців з інвалідністю, розповів Суспільному автор та режисер Юрій Кочкаров. Готують два десятки короткометражок про митців з різних куточків держави.

Проєкт реалізують за грант Українського культурного фонду, його вартість, за даними на сайті Фонду, майже 900 тисяч гривень.

“Ми хочемо, аби творчі особистості з певними фізичними обмеженнями ставали більш відомими не тільки в селах чи ОТГ, районах, а й в містах чи Україні в цілому”, – розповів автор і режисер проєкту Юрій Кочкаров.

Героїнею фільму, який знімають у Рівному, стала літераторка та перекладачка Валентина Люліч. Вона також є головою Асоціації діячів авторської пісні та співаної поезії національної музичної спілки.

“Це новий досвід. Для мене це неочікувано. Сьогодні знімають цей проєкт, але мені здається, що я десь уві сні й не розумію, що відбувається, що це відбувається зі мною”, – прокоментувала Валентина Люліч.

Історіями творчої співпраці з головною героїнею фільму поділилася її подруга Наталія Демидюк.

“Її проєкти мають успіх. Ми можемо говорити про засновану спільно премію Анатолія Криловця, вже третій рік поспіль будемо вручати, а також проєкт “Словоспів” всеукраїнського масштабу, я б навіть сказала, міжнародного”, – додала Наталія Демидюк.

Стрічки по закінченню проєкту опублікують в соцмережах та транслюватимуть на телеканалах.

Що відомо

  • На сайті Українського культурного фонду в описі проєкту вказано, що “результатом проєкту стануть веб-фільми, які висвітлять особливих художників, щоб їх культурні права були реалізовані і їх нарешті почали запрошувати для презентацій і виставок їх мистецьких робіт. Ці фільми надихнуть суспільство до інклюзії, закликатимуть долучати особливих митців до творчого життя країни і реалізації рівних культурних можливостей”.
  • Також мають створити інклюзивну веб-платформу, де художники зможуть виставляти свої роботи і просувати їх. Веб-ресурс продовжить працювати після закінчення проєкту і в 2022 році у співпраці з громадськими організаціями.

Наталія Стратонова, Володимир Струс

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*