Казус законодавства: прикованим до ліжка — безкоштовний проїзд у транспорті

Казус законодавства: прикованим до ліжка — безкоштовний проїзд у транспорті. пенсія, пільга, соціальна допомога, інвалід, інвалідність, wheel, wheelchair, bicycle wheel, bicycle, tire, bike, weapon, gun. A person sitting on a bicycle

На Рівненщині, за даними офіційного реєстру осіб, які мають право на пільги, майже 33 тисячі людей з інвалідністю. Відповідно до законодавства, вони мають право на певний перелік пільг, проте багато з них — тільки на папері. Як-от санаторно-курортне лікування.

Днями до редакції звернувся чоловік, який має інвалідність першої групи та прикований до ліжка. Попросив розповісти, на які пільги від держави він може розраховувати. Як виявилося, таких небагато, а деякі взагалі дещо абсурдні. Наприклад, йому дозволений безкоштовний проїзд у транспорті, хоча апріорі цією пільгою чоловік не скористається.

Як зазначають в обласному департаменті соцзахисту, законодавець, визначаючи перелік пільг для людей з інвалідністю, не виокремлював пільги для кожної групи окремо.

Усі пільги для людей з інвалідністю прописані у статті 38 закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Так, передбачено, що «інвалідам і дітям-інвалідам надаються безоплатно або на пільгових умовах на підставі індивідуальної програми реабілітації послуги із соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби реабілітації (засоби для пересування, протезні вироби, сурдотехнічні засоби, мобільні телефони для письмового спілкування тощо), вироби медичного призначення (індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо — та калоприймачі тощо), а також автомобілі, крісла колісні з електроприводом — за наявності відповідного медичного висновку».

Як відомо, отримати авто від держави — досить проблематично. В області кілька тисяч осіб з інвалідністю, які стоять у черзі на транспорт роками.

Також закон передбачає, що особи з інвалідністю, які отримують пенсію, що не перевищує мінімального розміру пенсії, або державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії, мають право на безплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування. Також «інваліди першої і другої груп мають право при амбулаторному лікуванні на придбання лікарських засобів за рецептами лікарів з оплатою 50 відсотків їх вартості».

Законодавство передбачає і право на безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками. Проте, як зазначає головний спеціаліст відділу пільг обласного департаменту соцзахисту Володимир Каращук, область отримає від держави мізерну кількість путівок для осіб з інвалідністю.

— Інваліди першої та другої груп мають право на позачергове обслуговування в касах міського та міжміського транспорту, а також на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню, — додає пан Каращук. — Також інваліди I та II групи, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів, мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті та право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня. Але як відомо, ця пільга також надається частково, оскільки перевізникам повноцінно не компенсовують за перевезення пільгових категорій населення.

Алла Садовник

«Рівне Вечірнє»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*