Вибери собі ногу трохи кращу! Кабмін модернізує підтримку інвалідів

Вибери собі ногу трохи кращу! Кабмін модернізує підтримку інвалідів АНДРІЙ РЕВА ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ МОДЕРНІЗАЦІЯ ПРОТЕЗ ПІДПРИЄМСТВО

Міністр соціальної політики Андрій Рева в п’ятницю, 16 березня, у ході Години запитань до уряду в парламенті, презентував модернізацію системи забезпечення осіб з обмеженими можливостями технічними та іншими засобами реабілітації, інформує ETCETERA.MEDIA.

У ЧОМУ ПРОБЛЕМА? Як розповів Андрій Рева, до міністерства надходять численні скарги на якість таких виробів. Зараз в Україні засоби реабілітації виробляє 91 підприємство, але тільки 58 з них – роблять протези, і лише 6 підприємств виробляють функціональні протези (які необхідні постраждалим учасникам АТО). При цьому в галузі тільки 13 казенних або державних підприємств. Для порівняння, в Німеччині тільки підприємств, що виготовляють протези, близько 500.

Тим часом, обсяги попиту в Україні вражають: тільки в 2017 році було видано понад 400 тисяч таких виробів, з них 13,8 тис. колісних крісел, 73,4 тис. протезно-ортопедичних виробів та понад 36,5 тис. засобів реабілітації.

«Кількість підприємств в Україні незначна, щоб говорити про конкурентне середовище в цій галузі», – підкреслив міністр.

І система витрачання коштів неефективна, тому що, за словами Андрія Реви, фінансується підприємство, а не виготовлення: «Міністерство соцполітики розподіляє гроші підприємствам централізовано. Після проведення розподілу коштів підприємства постачають вироби людям. Тобто, йде освоєння коштів, а не оплата виробів або самої послуги». В результаті, виходить «клуб для своїх», в якому «кожна людина, кожен виріб втрачається і проконтролювати його якість і терміни виготовлення неможливо».

ЩО ПРОПОНУЄТЬСЯ? Андрій Рева бере «на озброєння» принцип «гроші ходять за пацієнтом», тобто – Мінсоцполітики буде оплачувати конкретний виріб на основі тристороннього договору між інвалідом, органом соціального забезпечення і підприємством. Краща якість, більше замовлень – більше і грошей у підприємства.

Протез, крісло або інший засіб реабілітації можна буде вибрати з Електронного каталогу, який розроблений у Харкові Українським НДІ протезування і вже функціонує: «Ви можете прямо зараз зайти і подивитися, як він працює».

Андрій Рева, міністр соцполітики:

Ми вводимо нову соціальну гарантію – надання соціальної послуги з підбору, адаптації та підготовки до застосування засобів реабілітації. Ця послуга, зокрема, буде надаватися всім людям, яким встановлено первинну інвалідність, і завдяки роботі мультидисциплінарної команди професіоналів поліпшить якість вибору такого засобу.

Крім того, можлива і компенсація вартості деяких засобів реабілітації, куплених самостійно.

ДОГОВІР. Надавати послугу будуть на основі тристоронньої угоди між людиною, підприємством та органом соціального захисту населення з чіткими зобов’язаннями своєчасності і якості таких послуг.

ДІТИ. Модернізація торкнеться і дітей-інвалідів. Обсяги фінансового забезпечення їх реабілітації не переглядалися з 2012 року.

Андрій Рева, міністр соцполітики:

Ми збільшуємо цей фінансовий норматив для дітей 2 і 3 ступеня обмежень з 9 тисяч гривень до 17 і 25 тис. гривень – відповідно.

За словами міністра, якщо діти-інваліди є сиротами або без батьківського піклування, то суми зростуть на 50%.

Усе це дозволить батькам дітей-інвалідів вибирати установу реабілітації. Нагадаємо, що органи соцзабезпечення зараз нерідко нав’язують батькам установу реабілітації.

Фоменко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*