Чернігівщина забезпечує доступ до правосуддя

1 01 суд-031 2. доступності, інвалідністю

  1 01 суд-031 1

Судді підвищували свій рівень знань на ознайомчому семінарі “Законодавчі аспекти по здійсненню Конвенції з акцентом на доступ до правосуддя”, який пройшов 25 жовтня 2013 року в Чернігові.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся голова Апеляційного суду Чернігівської області Садіг Тагієв. Він зазначив, що у Конвенції роз’ясняється й визначається, яким чином всі категорії прав можуть бути застосовані до інвалідів, і вказуються сфери, які вимагають внесення змін, що дозволять особам з обмеженими можливостями ефективно здійснювати свої права, й сфери, у яких їх права порушуються й у які способи необхідно зміцнити правозахисні механізми.

Учасники розглянули такі теми, як статті Конвенції з питань доступності та доступу до інформації та до системи правосуддя, а також методи їх забезпечення. Жодна людина не може скористатись наданими їй правами, якщо вона не має до них «доступу», тобто відповідних умов для їх реалізації. Особливе значення ця об’єктивна вимога має у процесі реалізації прав людей з інвалідністю, оскільки їм доводиться долати чисельні додаткові перешкоди, яку не дозволяють брати повноцінну, рівноправну участь у суспільному житті.

Свобода вираження поглядів та думки, а також доступ до інформації (стаття 21 Конвенції) для людини з інвалідністю має, звичайно, той самий зміст, як і для кожної людини. Однак здійснення цього права є можливим лише за умови особливих зусиль з боку держави, оскільки людині з інвалідністю потрібні додаткові умови.

Апеляційним судом Чернігівської області вже зроблені конкретні заходи для реалізації статті 9 Конвенції про права інвалідів «Доступність» в частині забезпечення доступності осіб з обмеженими можливостями до правосуддя (встановлена кнопка-дзвінок на висоті 1 метр, встановлено пандуси). З метою покращення доступності до суду осіб з вадами зору в приміщенні встановлено інформаційні таблички, виконані шрифтом Брайля, яким користуються для читання незрячі, доступна друкована інформація у збільшеному вигляді.

Тим не менш, завдання полягає в тому, щоб продовжувати зусилля щодо забезпечення ефективної реалізації Конвенції для того, щоб інваліди могли повною мірою користуватися всіма правами і основними свободами на рівній основі з іншими людьми.

Захід організовано громадською організацією «Чернігівський Центр Прав Людини» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Дмитро Підгорний
Чернігівський Центр Прав Людини
тел./факс (0462) 67-75-75, e-mail:

Історії успіху діяльності НДО

Одна репліка к “Чернігівщина забезпечує доступ до правосуддя”

  1. Ирина Владимировна :

    Для доступности к правосудию инвалидов с постельно-полупотельным режимом и другим маломобильным группам инвалидам(населения) необходимо слушать дела с их участием через интернет в режиме “видеокнференции” или Skype (телефонном режиме) и т.п.
    Ведь даже финансовы документы строгой отчетности сдают в налоговую службу, проводят обучение через интернет, документы в ВУЗы сдают электронной почтой, Королевская.Н(министр социальной политики) проталкивает через КабМин закон о возможности обеспечения дистанционной работы молодым мамам. Была бы политическая воля у Премьера Азарова и Президента Януковича, а также у Лутковской обязать наши суды, наших судей
    исполнять в полной мере уже наработанную правовую базу: Конвенцию ООН “О правах инвалидов” и ст.2, п.2; ст8,п.5,7,8 ГПК Украины, которые требуют рассмотрение дел не по нормам ГПК, а по нормам международных договоров ратифицированных Верховной Радой (Конвенция ООН 16.12.09г
    ратифицирована Радой)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*