62-річна Клавдія Пилип’юк 17 років тричі на тиждень приїздить із Клеваня до Рівного — на життєво важливий для неї гемодіаліз. Жінка — інвалід першої групи і пересувається на візку. Добирається до обласного центру електропотягом, і кожна поїздка для неї — випробовування. Бо місцеві вокзали не пристосовані для людей з особливими потребами.
Особливо родину Пилип’юків обурює вокзал у Рівному, де електропотяги найчастіше зупиняються на платформах ковельського парку — за кілька десятків метрів від будівлі вокзалу. Дістатися до виходу у місто можна або через залізничний міст, або наземним переходом наприкінці платформи.
— Але часто, коли приїздить електричка, наземним переходом скористатися не можна, бо його перекривають вантажні потяги, — розповідає син Клавдії Пилип’юк Юрій. — Страждає не тільки моя мама, а й усі люди, які мають особливі потреби. Піднятися і спуститися сходами на мосту для багатьох практично неможливо.
Олександр Мулявка, директор Рівненського залізничного вокзалу:
— Наземна доріжка з ковельського парку — службова. Для пасажирів же передбачено пішохідний міст. Не ми його будували і погоджуюся, що він незручний. Але людям з особливими потребами працівники вокзалу постійно допомагають. Достатньо зателефонувати зі станції, на якій сідаєте, черговому вокзалу і попередити про прибуття. За день маємо 10-15 таких звернень. Ми допоможемо зійти з потяга і добратися від ковельського парку.
Щодо вантажних потягів, то ми не контролюємо їхній рух. Так само не ми складаємо маршрути руху потягів, це робить дирекція залізничних перевезень. Але приймати усі пасажирські потяги на першу платформу неможливо. Виходитиме накладка у розкладі. А зміна розкладу руху хоча б одного потяга спричиняє зміни для ще десятків потягів, включно з вантажними. Це проблема.
Додамо, що ще торік говорили про реконструкцію першої платформи рівненського вокзалу. Її мали опустити. Коштів на ремонт досі немає. Як зазначають залізничники, ремонт вокзалів — не на часі, бо нині не вистачає коштів навіть на купівлю вагонів.
Алла Садовник
Господи, слава Тобі,
що немає коштів опустити платформу!
Це єдине, що є доброго для людей, навіть не обтяжених проблемами зі здоров”ям!. Така платформа – врівень з підлогою вагона, треба лишень переступити, а не видиратися по сходинкам з “опущених” КИРПОЮ платформ по багатьох вокзалах України. За часів Союзу хватало мізків робити платформи, як у метро – врівень з підлогою вагонів, а теперішнім мудрагелям треба “відмивати” кошти і красти на так званих поліпшеннях!!!