На Донеччині для маломобільних людей найменш доступні банки та приміщення органів влади, — ОВА

На Донеччині для маломобільних людей найменш доступні банки та приміщення органів влади, — ОВА. донеччина, доступність, моніторинг, приміщення, інвалідність

На Донеччині для маломобільних людей найменш доступні банки та приміщення органів влади, — ОВА. донеччина, доступність, моніторинг, приміщення, інвалідністьВідсутність пандусів у школі в селищі Калинівка Часовоярської громади. Фото: 2020 рік, Вільне радіо

В Донецькій області посадовці провели частковий моніторинг закладів регіону на доступність. Найкраще облаштовані для всіх людей ЦНАПи, заклади освіти та медзаклади. Проте є фінансові установи та приміщення представників органів влади, які найменш підготовані до прийому маломобільних людей (людей з інвалідністю, хворих літніх людей або батьків з дитячими візками), інформує «Вільне радіо».

Найкращі показники безбар’єрності в Донецькій області мають заклади освіти та здоров’я

Відповідно до даних обласного управління, обстежили 315 об’єктів у 14 громадах (перевіряти мали б 1435 приміщень у 21 громаді, але не до всіх є доступ). Про це на брифінгу повідомив виконуючий обов’язки начальника управління містобудування та архітектури ДонОВА Василь Теклюк.

За його даними, понад 125 приміщень визнали такими, які не облаштовані для маломобільних відвідувачів.

“З обстежених об’єктів найбільше закладів освіти. Найбільше відповідають нормам безбар’єрності ЦНАПи, заклади освіти та охорони здоров’я. Це об’єкти, які мають найбільший відсоток безбар’єрності”, — додає Теклюк.

Найбільші проблеми з доступом до будівель для маломобільних відвідувачів мають банки та заклади органів влади

“Поки що є проблемними питання доступності [безбар’єрності] у фінансових установах. Це у нас банки, робота там у цьому напрямку розпочиналась, але є факт: з тих, що обстежили, — 70% є бар’єрними. Ще 50% адміністративні та керуючі заклади мають проблеми [безбар’єрності]. Це заклади, у тому числі й наших органів влади”, — уточнює Василь Теклюк.

Крім цього, укриття в Донецькій області зовсім не підготовлені для маломобільних людей. Серед 53 сховків, які перевірили посадовців в Донецькій області, немає жодного доступного укриття для всіх мешканців громад.

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

На Донеччині для маломобільних людей найменш доступні банки та приміщення органів влади, — ОВА. донеччина, доступність, моніторинг, приміщення, інвалідність

Євген Вакуленко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*