Україна перейматиме європейський досвід щодо зайнятості осіб з інвалідністю

1 13 8 PM652image002 1 2. інвалідів

1 13 8 PM652image002 1

10 жовтня 2014 року у Києві, в Українському домі, відбулася Всеукраїнська конференція «Професійна реабілітація та працевлаштування інвалідів з психічними розладами», присвячена Всесвітньому дню психічного здоров’я.

У конференції взяли участь начальник відділу реабілітаційних послуг та зайнятості інвалідів департаменту соціального захисту інвалідів Мінсоцполітики Роман Пилипенко; Президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Гармонія» Юрій Антропов; Віце-президент організації, начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міськради Галина Кучер, а також представники Державної служби зайнятості, МСЕК, науковці та громадськість.

За словами Романа Пилипенка, наша держава, ратифікувавши Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, вживає заходів щодо наближення національного законодавства до норм і стандартів ЄС у сфері професійної реабілітації та зайнятості осіб з інвалідністю, зокрема, з психічними розладами та розумовою відсталістю.

Були приведенні приклади успішної роботи соціальних підприємств таких країн як Королівство Іспанія та Республіки Австрія, на яких більшість працівників є особами з інвалідністю. Такі соціально значимі підприємства, маючи пільги при розміщенні державного замовлення та оподаткуванні, є ефективними, особливо в контексті інтеграції зазначених осіб у суспільство.

Окрім того, на заході було наголошено, що актуальним є питання внесення змін до українського законодавства щодо унормування преференцій для таких підприємств з метою гарантування державного замовлення на продукцію та послуги, що ними виготовляються.

Як зазначив у своєму виступі Роман Пилипенко, вирішення цього питання забезпечить вирішення інших, зокрема, щодо супроводження інвалідів на робочому місці, надання подальшої підтримки з боку держави для ефективної роботи підприємств.

1 13 8 PM602image004 2

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*