«Бачу! Можу! Допоможу!»: незрячі вирушать велопробігом зі Львова до Одеси (ВІДЕО)

1 05 5 veloprobig lviv bachu mozhu dopomozhu 1 2. бар'єрність

1 05 5 veloprobig lviv bachu mozhu dopomozhu 1

У суботу, 6 серпня, з площі Ринок у Львові стартує Всеукраїнський велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!», в якому разом зі здоровими учасниками педалі крутитимуть люди із вадами зору. Ініціатива покликана змінити стереотипне ставлення суспільства до можливостей неповносправних.

Благодійний велопробіг відбудеться вдруге, торік його учасники перетнули Тернопіль, Рівне, Житомир, Київ, Черкаси, Умань, Вінницю, Кам’янець-Подільський, Хотин, Чернівці та через Івано-Франківськ повернуться до Львова. Цьогоріч маршрут пролягатиме до Одеси. Дістатись туди учасники пробігу планують за 16 днів. Педалі велосипеда-тандема крутитимуть у парі – здорова людина разом з незрячою. Учасниками проекту будуть 40 людей. У великих містах, через які пролягатиме маршрут, вони даватимуть прес-конференції.

Під час цьогорічного пробігу велосипедів-тандемів буде п’ять, торік їх було лише два. Аби придбати нові, а також забезпечити учасників пробігу харчами та проживанням, творці проекту збирали кошти за допомогою краудфандингу. На спільнокошті вдалося накопичити трохи більше 24 тис. грн. Згодом ініціативу підтримало посольство США в Україні, пожертвувавши $7 тис.

1 05 5 veloprobig lviv bachu mozhu dopomozhu 2

«Наша місія дуже загальна і водночас – конкретна. Ми хочемо змінити стереотипне ставлення українців до людей з інвалідністю. Дуже часто чуємо, що такі люди або каліки, або бідні і нещасні. Саме цей стереотип у головах ми хочемо змінити, показати, що всі ми однакові, але неповносправних людей обмежує бар’єрність нашого суспільства. Зокрема, бар’єрність інфраструктурна: відсутність пандусів, озвучки в транспорті, бар’єрність інформаційна. Суспільство думає, якщо у тебе є інвалідність, до тебе має бути особливе ставлення», – розповіла організатор велопробігу Вікторія Лучка.

1 05 5 veloprobig lviv bachu mozhu dopomozhu 3

Незрячий учасник велопробігу Роман Коритко каже, такі, як він можуть потребувати допомоги, зокрема у тому, аби перейти на інший бік вулиці, якщо світлофор не має озвучки, але у жодному випадку, вони не потребують жалю.

«Чи людина на візку, чи людина незряча, чи не чує – ставтеся до неї, як до здорових людей. Допомагайте банально перейти дорогу, але ніколи не жалійте», – зазначив він.


Фото: ZIK

«ЗІК»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*