Інклюзивна взаємодія з інформацією у військовий час

Інклюзивна взаємодія з інформацією у військовий час. військовий час, дискредитація, порада, інвалідність, інформація

Взаємодія з інформацією має критичне значення для людей з інвалідністю. Адже ворог продовжує й надалі використовувати не лише зброю, але й шкідливу інформацію, спрямовану на дискредитацію суспільних цінностей та морального духу. Інформація може бути неправдивою, спотвореною, маніпулятивною та агресивною. Вона викликає стрес, тривогу, депресію, паніку або апатію. Це погіршує самопочуття, психічне здоров’я та соціальну адаптацію. Тому важливо навчити людей з інвалідністю бути свідомими та критичними стосовно отримання інформації з різних джерел.

Враховуючи набутий у 2022-2023 рр. досвід, Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» розробила практичні кроки для інформаційної безпеки вразливих груп, шляхом посилення спроможностей громадських організацій, які опікуються потребами та проблемами осіб з інвалідністю. Результатом цього є прості, але дієві поради для осіб з інвалідністю щодо безпечної та ефективної взаємодії з інформацією:

  • Обмежити час та кількість споживання інформації. Не слід дивитись безперервно телевізор або слухати радіо, читати новини в інтернеті або соціальних мережах. Оберіть два-три рази на день час, коли ви будете оновлювати інформацію про події. Не дивіться або не читайте новини пізно увечері, щоб не порушити якість вашого сну.
  • Стежити за подіями з офіційних джерел. Це сторінки військово-цивільних адміністрацій, Генерального штабу, Президента України, підрозділів Сил оборони та безпеки. Такі джерела зазвичай надають перевірену та відповідальну інформацію. Вони також можуть надавати важливі інструкції та рекомендації для безпеки та захисту.
  • Перевіряти будь-яку інформацію в кількох джерелах, а найголовніше шукати першоджерело. Не довіряйте інформації, яка поширюється через плітки, анонімні повідомлення у соцмережах або маловідомі сайти. Перевіряйте дату, автора, джерела та мету публікації. Порівнюйте інформацію з різних каналів та точок зору. Звертайте увагу на емоційне забарвлення або негативні слова, образи, заклики до ненависті. Така інформація може бути спрямована на маніпуляцію вашою свідомістю та почуттями.
  • Пам’ятати про принцип «не нашкодь». Слід утриматись від поширення будь-якої інформації, поки її не підтвердять з офіційних джерел. Не діліться інформацією, яка може бути небезпечною, шкідливою, образливою або провокаційною для вас або інших людей. Не втручайтеся в політичні, релігійні або етнічні суперечки. Не коментуйте та не «лайкайте» підозрілі, агресивні або явно неправдиві повідомлення. Не відповідайте на провокації, образи або загрози.

Завдання ворога – поширити паніку, наше завдання – продовжувати зберігати спокій та не поширювати шкідливу інформацію. Інформаційна гігієна під час війни – це ваша відповідальність за себе, свою родину, свою громаду та свою країну. Будьте обережні, критичні та розсудливі. Ви можете впливати на інформаційне середовище та змінювати його на краще.

——————————————————————————————–

«Цю публікацію здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Commission Small Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government»

Інклюзивна взаємодія з інформацією у військовий час. військовий час, дискредитація, порада, інвалідність, інформація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*