“Ми не читаємо, ми все вивчаємо на слух”: у Рівному відбулась перша вистава акторів-аматорів з порушенням зору (ВІДЕО)

“Ми не читаємо, ми все вивчаємо на слух”: у Рівному відбулась перша вистава акторів-аматорів з порушенням зору (ВІДЕО). рівне, актори-аматори, вистава, порушення зору, інвалідність

Актори-аматори з порушеннями зору в Рівному вперше зіграли виставу за мотивами поеми Тараса Шевченка “Наймичка” для глядачів з інвалідністю. Готувалися до прем’єри два місяці.

Про це Суспільному розповіла організаторка заходу Любов Боровська.

За її словами, до вистави готувалися самостійно:

“У нас немає режисера, художнього керівника, оскільки нам обмежили фінансування, тому ми гуртуємося, спілкуємося. Ми часто проводимо різні заходи. В основному — це вірші, пісні, адже багато талановитих людей. Вони незрячі, але багато співають, багато знають, читають. А на цей раз ми вирішили зробили виставу”.

“Ми не читаємо, ми все вивчаємо на слух”: у Рівному відбулась перша вистава акторів-аматорів з порушенням зору. рівне, актори-аматори, вистава, порушення зору, інвалідністьФото: Суспільне Рівне

За два місяці підготовки до виступу учасники разом із колективом готували декорації та костюми, також вчили репліки на слух.

“Найскладніше для людини з порушенням зору — це читати. Я не читаю. Ми не читаємо, ми все вивчаємо на слух. Вмикаємо п’єсу по телебаченню і таким чином вивчаємо. Ось це — найважче”, — поділилася учасниця вистави та членкиня УТОСу Луїза Герасимчук.

“Ми не читаємо, ми все вивчаємо на слух”: у Рівному відбулась перша вистава акторів-аматорів з порушенням зору. рівне, актори-аматори, вистава, порушення зору, інвалідністьЛуїза Герасимчук. Фото: Суспільне Рівне

У виставі взяли участь десять членів товариства сліпих. Один з учасників вистави, Іван Скряга, прокоментував:

“Слабозорі можуть бачити близько біля сцени. А ті, які не бачать — сприймають на слух. У них все відображається. Вже 210-ті роковини Тараса Шевченка й ми хочемо його не забувати, як він казав: «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій, не забудьте пом’янути незлим тихим словом»”.

Тетяна Климчук, Вікторія Стасюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*