На Луганщині впроваджуватиметься система раннього втручання

На Луганщині впроваджуватиметься система раннього втручання. луганщина, засідання, раннє втручання, реабілітація, інвалідність

На Луганщині впроваджуватиметься система раннього втручання. луганщина, засідання, раннє втручання, реабілітація, інвалідністьЗаступник голови облдержадміністрації Катерина Безгинська провела перше засідання Регіональної консультативної ради з реалізації у Луганській області в 2019-2021 роках пілотного проекту «Створення системи надання послуг раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя».

Як зазначила Катерина Безгинська що 22 травня 2019 року розпорядженням Уряду було утворено платформу для впровадження системи раннього втручання в Україні. Луганщина є однією з шести областей, що долучаються до пілотного проєкту. Задля його реалізації в Луганській області Департамент соцзахисту ОДА визначено регіональним координатором з питань створення, функціонування та розвитку єдиної системи надання послуги «раннє втручання». Крім того, затверджено відповідний План заходів.

Послуга «раннє втручання» покликана покращити доступ до комплексних, тривалих послуг дітям раннього віку з порушеннями психофізичного розвитку, ризиком їх виникнення та родинам, що виховують таких дітей. Утворення служб раннього втручання у найближчій перспективі сприятиме зміцненню сімей, які виховують дітей з особливими потребами, запобіганню поміщенню дітей в будинки-інтернати, проведенню планомірних превентивних заходів для запобігання дитячій інвалідності. У довгостроковій перспективі така діяльність дозволить максимально соціально включити дитину з особливими потребами та її родину до суспільного життя, знизити витрати на спеціальну освіту і догляд.

Пілотний проєкт планується впроваджувати на базах Центру комплексної реабілітації Сєвєродонецької міської ради, КУ «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю» Рубіжанської міської ради та КУ «Кремінський районний центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю».

На засіданні активно обговорювались питання взаємодії органів влади, надавачів реабілітаційних послуг і громадськими організаціями в реалізації пілотного проєкту. Під час наради розглянуті питання розвитку інклюзивної освіти, надання медичних та соціальних послуг дітям з інвалідністю та перспективи розвитку реабілітаційних установ.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Елеонора Поліщук розповіла, що на обліку в органах соцзахисту області перебуває 23,5 тис. осіб з інвалідністю, з них 2,25 тис. осіб – діти з інвалідністю. Луганська область вже має певний досвід у впровадженні Програми «Батьки за раннє втручання в Україні», яка реалізується з 2017 року. Команди з раннього втручання, до яких увійшли фахівці зазначених реабілітаційних центрів, місцевих органів охорони здоров’я та закладів освіти, у 2017 році пройшли навчальні курси, які були організовані Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України та Благодійним фондом «Інститут раннього втручання» (м. Харків) за підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ). Крім освітніх послуг зазначені реабілітаційні установи отримали в рамках реалізації Проекту від Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) спеціальне обладнання.

За результатами засідання надані відповідні доручення керівникам територій з вирішення проблемних питань та розвитку системи соціальних та реабілітаційних послуг на місцях.

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*