Протягом трьох днів у Рівному зіграли десять колективів, де є актори з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО)

Протягом трьох днів у Рівному зіграли десять колективів, де є актори з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО). крила online, рівне, актор, фестиваль, інвалідність

Протягом трьох днів у Рівному зіграли десять колективів, де є актори з інвалідністю. крила online, рівне, актор, фестиваль, інвалідність

“Щасливі вигнанці” від киян і “Цар Плаксій та Лоскотон” з Волині. Цими виставами у Рівному завершили другий міжнародний фестиваль театрів особливих акторів “Крила online”, інформує Суспільне.

Протягом трьох днів у Рівному зіграли десять колективів, де є актори з інвалідністю. крила online, рівне, актор, фестиваль, інвалідністьТеатр-студія особливих акторів “Паростки”

На сцені Рівненського палацу дітей та молоді – театр-студія особливих акторів “Паростки”. Колектив з Києва на фестиваль “Крила online” привіз виставу “Щасливі вигнанці”. Це зміксована зі студійних етюдів пластична постановка про людей-творців і тих, хто привласнює чужі здобутки, – пояснює керівник.

Віталій Любота, керівник театру-студії “Паростки” (м.Київ):

– Завдання просте – знайти спосіб когось прибрати з місця, аби сісти. Але не просто нахабно вдарити чи скинути. А знайти спосіб, аби то відбулося. І от це, власне їхні вимисли, як би то можна було зробити. Вони відпрацюють якісь моменти життєві в сценічному просторі і будуть трошечки, трошечки більш готові в звичайному житті “огризатися”, “показувати зуби” і відстоювати себе, свою самобутність і неповторність.

Показ цієї вистави на міжнародному фестивалі особливих акторів “Крила onlinе” режисер киян називає прем’єрним у такому складі. На рівненській сцені в ній задіяні вісім акторів.

Катерина Чанна, акторка театру-студії “Паростки” (м.Київ):

– У когось є така особливість, у когось – така. Хтось великий, хтось маленький. але, в принципі, ми один в одного можемо чогось навчитися. Хотілося, власне, в цій виставі, коли ти говориш, граєш, щось показуєш, хотілося продемонструвати особистість, а тоді вже є особливість цієї особистості.

Протягом трьох днів у Рівному зіграли десять колективів, де є актори з інвалідністю. крила online, рівне, актор, фестиваль, інвалідністьПідготовка сцени

А це рівненську сцену готують до виступу акторів із Луцька. Театр “Сонячне сяйво” привіз на фестиваль виставу за твором Василя Симоненка “Цар Плаксій і Лоскотон”.

Олена Мельник, голова правління ГО “Батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку” (м. Луцьк):

– Вона така гумористична, про боротьбу добра і зла, і як в тому світі жити, коли щось не виходить. Звичайно, це слід робити з допомогою гумору, сміху і оптимізму. І от наші діти показують, що сльозами горю не допоможеш. Треба завжди посміхатися.

Як сміх долає плач і смуток, на сцені показують 12 акторів, наймолодшій з яких з яких 6 років, а найстаршому – 24.

Протягом трьох днів у Рівному зіграли десять колективів, де є актори з інвалідністю. крила online, рівне, актор, фестиваль, інвалідністьТеатр “Сонячне сяйво”

Андрій Мельник, виконавець ролі Плаксія:

– В житті ти все таки більше смієшся, чи плачеш? (журналістка)

– Сміюся.

– Тобто Плаксій – це не твій принцип в житті? (журналістка)

– Ніколи й ніразу.

Наталія Барташук, акторка театру “Сонячне сяйво” (м. Луцьк):

– Хочу ще додати, що ця вистава переходить і на життя. Тобто, як каже і моя мама, якщо трапляються якісь негаразди, то треба трішечки вщипнути себе.

Вистава театралів з Луцька завершила цьогорічний міжнародний фестиваль “Крила online”. У Рівному його організували вдруге і протягом трьох фестивальних днів свої постановки зіграли 10 театрів особливих акторів. Це 7 українських колективів і по одному з Білорусі, Польщі та Литви.

Юрій Паскар, автор фестивалю “Крила online”:

– Ми обмінювалися досвідом, якщо в Литві сьогодні є вже традиційним те, що актори включають в свої трупи акторів з інвалідністю і вони є безпосередніми учасниками у виставі, то в Україні на сьогодні – це рух аматорських колективів театральних, який активно розвивається і завдяки таким фестивалям.

Авторка: Валентина Гордич

Іван Марчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*