“Я теж можу”: люди з інвалідністю та вадами зору долучилися до забігу “Під каштанами” – репортаж

“Я теж можу”: люди з інвалідністю та вадами зору долучилися до забігу “Під каштанами” – репортаж. київ, вади зору, забіг під каштанами, спортсмен, інвалідність, building, design. A person holding a sign

“Я теж можу”: люди з інвалідністю та вадами зору долучилися до забігу “Під каштанами” – репортаж. київ, вади зору, забіг під каштанами, спортсмен, інвалідністьЗабіг ‘Під каштанами’ / 5 канал

Понад двадцять тисяч учасників пробігли у традиційному забігу “Під Каштанами” у столиці. Це вже традиційна весняна акція для киян – цього року її проводили в 27-ме. В пробігу були учасники на милицях та у візках, з вадами зору. Також вперше бігли наосліп та із собаками. Репортаж Валерії Павленко.

Від сьомої ранку бігуни гуртуються на Майдані Незалежності. Тут і профі, і новачки.

Першими до фінішу подалися найменші. Дітлахи віком до 14 місяців.

Забіг у повзунках отримав свого переможця. Мама Інна та її крихітка – Вероніка.

“Ми тільки два тижні тому навчилися стояти, ми ще не ходимо, не вміємо. Я не знала, як це має бути, вийшов цілковитий експромт”, – зізнається мама переможниці забігу в повзунках.

Опісля – старт для старших. Серед них і подруги Валентина та Оксана. Зізнаються: долучилися через благодійну складову дійства.

“В першу чергу будемо отримувати задоволення, бігти з посмішкою – це перша ціль, яка у нас. Зарядку робили, постійно тренуємося помаленьку, бігаємо”, – зазначають учасниці пробігу.

“Я теж можу” – сказав 14-річний Олексій Ковган. Хлопець бере участь у пробігу мужніх на інвалідному візку.

“Якась різноманітність, цікаво буде, тим більш цікаво перевірити свої сили. Як швидко вийде, яким буду”, – ділиться Олексій.

Цього року забіг під Каштанами заполонили новинками.

“Крім великого благодійного пробігу в нас є ще пробіг наосліп, це пробіг в підтримку інституту Філатова в Одесі, там центр по запобіганню дитячої сліпоти. І пробіг із собаками, це зовсім нове і зібрані кошти будуть передані в притулок для тварин”, – розповідає одна з організаторів Ірина Кузнєцова.

“Життя в темноті буває різним. Люди не бачать – це темрява, люди не чують – це темрява. Тому ми на підтримку проблем зору, і на підтримку проблем слуху”, – пояснює учасниця пробігу Наталія Мокрій.

Перед найдовшою дистанцією – п’ять кілометрів – спортсмени розминаються. Тут бігтимуть головно професіонали.

“Спека, дуже багато людей, такі емоції потрібно себе поберегти трошки. Але якщо ви готувалися то сьогодні надягаймо головний убір і п’ємо водичку”, – коментує тренерка Олена Хончанова.

Фінальний забіг – заполонив увесь Майдан Незалежності. У ньому взяли участь усі – ті, хто вже виходив на попередні дистанції. За підрахунками організаторів, долучилися понад 20 тисяч бігунів.

Кожен з учасників під час реєстрації платив внесок. Ці кошти організатори обіцяють спрямувати на благодійність, а саме – придбати устаткування для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ. Торік удалося зібрати понад два мільйони гривень.

Валерія Павленко, Олексій Іванченков

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*