Безробітні інваліди зміцнили знання про свої права

1 10 1 Picture 2. інвалідів

  1 10 1 Picture 1Черговий семінар для безробітних-інвалідів відбувся в приміщенні інформаційного центру надання соціальних послуг особам з обмеженими фізичними можливостями Рівненського міського центру зайнятості. Захід носив інформаційний характер і ознайомлював учасників з основами соціального захисту інвалідів.

На зустрічі йшла мова про головні засади Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, який гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами умови для повноцінного життя. Але, на жаль, життя свідчить, що реалізація цих прав часто зустрічає перешкоди. Хоча іноді люди просто не володіють інформацією про свої права, гарантовані державою.

Інвалідам забезпечується право на працю. Відмова в укладенні трудового договору, звільнення за ініціативою адміністрації, переведення на іншу роботу без згоди інваліда з підстави інвалідності не допускається (крім випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан його здоров’я перешкоджає виконанню трудових обов’язків).

Матеріальне, соціально-побутове і медичне забезпечення інвалідів здійснюється у вигляді грошових виплат, забезпечення медикаментами, технічними й іншими засобами, включаючи автомобілі, крісла-коляски, а також шляхом надання послуг з медичної, соціальної, трудової реабілітації.

Учасники семінару дізналися про те, як можна захистити свої права, де дізнатися про пільги, визначені законодавством України для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Найбільшу зацікавленість викликала презентована на семінарі правова абетка Національної асамблеї інвалідів України, яка дає відповіді на найпоширеніші запитання, що постають перед людьми з особливими потребами.

На завершення відвідувачі схвально відгукнулися про обрану тематику і висловили думку, що семінари з питань правового захисту інвалідів є актуальними і корисними.

Фонд соціального захисту інвалідів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*