Незрячого маріупольця разом із дружиною працевлаштовують на вінницькому підприємстві УТОС

Незрячого маріупольця разом із дружиною працевлаштовують на вінницькому підприємстві УТОС. вінниця, утос, незрячий, подружжя, підприємство

Незрячого маріупольця разом із дружиною працевлаштовують на вінницькому підприємстві УТОС. вінниця, утос, незрячий, подружжя, підприємство

Подружжя з Маріуполя працевлаштовують на вінницькому підприємстві Українського товариства сліпих.

Про це повідомили в пресслужбі Вінницької обласної організації УТОС.

Людмила Коваль разом із незрячим чоловіком Богданом і собакою із великими складнощами вибралися із окупованого Маріуполя і облаштувалися у Вінниці. Нині родина мешкає у службовій квартирі вінницького підприємства Українського товариства сліпих.

Людмила оформилася на роботу до підприємства незрячих бухгалтером, ким працювала і у попередні роки на Донеччині. Богдан також планує працювати поруч, музичним керівником творчого колективу УТОС. В Маріуполі він керував гуртком художньої самодіяльності на підприємстві незрячих. Тож має великий досвід у цій сфері.

«Ми тривалий час не могли виїхати із Маріуполя. Бо мешкали у районі на лівому березі, який дуже сильно обстрілювався. Виходити із міста виявилося складно ще й зважаючи на сліпоту чоловіка. Бо повсюди були міни, що не розірвалися», – розповідає Людмила Коваль.

Восьмого квітня родині Ковалів все ж вдалося залишити Маріуполь, але лише у сторону так званої ДНР. Іншого шляху тоді вже не було. Всі речі залишилися удома. Із собою, окрім документів, родина взяла лише гітару і рюкзак. Квартира Ковалів, що на першому поверсі будинку, частково збереглася. Але в якому вона стані, невідомо.

«Під час виїзду із міста ми пройшли так звану фільтрацію, нас внесли у базу даних. Без цього папірця нас би затримали на найближчому блок-посту. Далі знайшли перевізника, який вивіз нас із Тельманова до окупованого Бердянська, де вже не стріляли. Місяць мешкали у школі, адже нас не випускали у напрямку Запоріжжя. Три перші спроби виїзду виявилися невдалими, лише із четвертої це вдалося», – продовжує Людмила Коваль.

Подружжя навіть не думало залишатися на окупованій території чи виїздити до Російської федерації. По-перше, на Вінниччині, у Могилеві-Подільському мешкає мама Людмили. По-друге, після останніх трагічних подій маріупольці не збираються прощати злочини росіянам і перебувати поруч із ними.

«Поки у нашому місті будуть перебувати люди, які бомбили Маріуполь, а потім прийшли і почали нам посміхатися, повернутися туди я не зможу», – наголосила Людмила Коваль.

У Вінниці родині Ковалів допомагають всім необхідним. Сприяють волонтерські організації, працівники хабу «Я-Маріуполь», міської ради і підприємства незрячих. Завдяки цьому маріупольці не відчувають проблем із продуктами харчування. Подобається їм і наше місто над Бугом.

«Вінниця – красиве і компактне місто. Чимось нагадує Маріуполь. Зокрема, прозорими центрами обслуговування громадян, розвиненою соціальною інфраструктурою і зручною мережею громадського транспорту. Скоріше за все, залишимося тут назавжди», – сказала Людмила Коваль.

Незрячого маріупольця разом із дружиною працевлаштовують на вінницькому підприємстві УТОС. вінниця, утос, незрячий, подружжя, підприємство

Фото Вінницької обласної організації УТОС

Вінниця.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*