У Вінниці підприємство незрячих поновлює масове виробництво в умовах війни

У Вінниці підприємство незрячих поновлює масове виробництво в умовах війни. вінниця, виробництво, незрячий, підприємство, інвалідність

У Вінниці підприємство незрячих поновлює масове виробництво в умовах війни. вінниця, виробництво, незрячий, підприємство, інвалідність

До війни продукція Вінницького підприємства Українського товариства сліпих (УТОС) успішно продавалася не лише в Україні, а й далеко за її межами. Зокрема, в Польщі, Сербії, Німеччині, Косово. У останні місяці в зв’язку із повномасштабним вторгненням Росії виробництво на вінницькому підприємстві незрячих було призупинено. Частково працював лише швейний цех. Втім, 22 червня стало відомо, з першого липня підприємство незрячих поновлює масове виробництво продукції.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної організації УТОС.

«Поновлюємо випуск насосів «Водолій» для забору води із криниць і водоймищ, поливу городів. Вони користуються попитом навіть в деяких країнах Європи. Знову будемо випускати кип’ятильники – причому за усіма нормами ДСТУ. Дехто купує такі прилади із нержавіючої трубки, у якому зовсім інша тепловіддача; до того ж цей матеріал не передбачений для харчових потреб. А ми використовуємо стандартні трубки із харчового алюмінію. Не забуваємо й про випуск звукових маячків для людей із вадами зору, постільної білизни і спецодягу для працівників», – розповів директор вінницького підприємства незрячих Костянтин Ільницький.

Він нагадав, що на підприємстві понад 60 % працівників – це люди з інвалідністю. Загалом тут працює близько 140 осіб. Фахівців не бракує, але матеріальна база, на жаль, застаріла. Костянтин Ільницький неодноразово звертався до керівництва Верховної Ради України, Міністерства соціальної політики і навіть звертав увагу Президента України (під час його візиту до Вінниці) щодо необхідності переоснащення підприємств незрячих у різних регіонах.

«Підприємства незрячих варто переоснащувати, після чого набирати молодих спеціалістів. Це допоможе суттєво покращити їхню конкурентоспроможність. Цим варто зайнятися після завершення війни і подальшого очікуваного притоку до нашої країни іноземних інвестицій. Підприємства УТОС можуть успішно випускати товари народного споживання та витримувати конкуренцію з іншими. Бо для них існують податкові пільги (за користування землею, нульова ставка ПДВ) тощо», – підкреслив Костянтин Ільницький.

Вінниця.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*