З початку року на Кропивниччині працевлаштовано 130 громадян з інвалідністю

З початку року на Кропивниччині працевлаштовано 130 громадян з інвалідністю. кропивниччина, круглий стіл, роботодавець, центр зайнятості, інвалідність

З початку року на Кропивниччині працевлаштовано 130 громадян з інвалідністю. кропивниччина, круглий стіл, роботодавець, центр зайнятості, інвалідність

«Зайнятість осіб з інвалідністю» – такою була тема засідання круглого столу, що відбулося у Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості за участі соціальних партнерів та роботодавців.

Під час засідання обговорювалися нагальні питання, що потребують спільного вирішення, у т.ч. підвищення якості робочих місць для осіб з інвалідністю та створення для них гідних умов і оплати праці, подолання упередженого ставлення роботодавців до використання праці цієї категорії громадян, дискримінації в оплаті їхньої праці, необхідність розвитку системи надомної праці для осіб із інвалідністю, які мають обмеження у пересуванні, приведення у відповідність до потреб ринку праці їх професійну підготовку тощо.

Також зазначалося, що служба зайнятості всебічно сприяє залученню людей з інвалідністю до сфери соціально-трудових відносин шляхом надання широкого спектра соціальних послуг. Однак, лише збільшення кількості соціальних послуг, що надаються службою зайнятості та підвищення їх якості не забезпечать зменшення рівня безробіття зазначеної категорії населення. Кожен із роботодавців мусить розуміти, що серед професіоналів різного рівня кваліфікації можуть бути люди з інвалідністю, які хочуть і можуть працювати.

Загалом, з початку року, у тісній взаємодії з роботодавцями вдалося працевлаштувати 130 громадян, які мають вади здоров’я. Роботодавцям запропоновано подальшу співпрацю з центром зайнятості у напрямі укомплектування робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, а також поінформовано про професійно-кваліфікаційний склад безробітних та нові можливості служби зайнятості у наданні послуг роботодавцям з добору необхідних працівників.

Слід відмітити роботодавців, які є надійними партнерами служби зайнятості у напрямку працевлаштування незайнятого населення: ПрАТ «Швейна фабрика «Зорянка», ЗАТ «РУР Груп С.А.», ТОВ «Ноксен», ПП «Рубіж-Україна-В», ПП «Центр-Еліт», ТОВ «Фейсер», ТОВ «Швейне виробництво «Мрія Є», ТОВ «Куртаж», підприємство «Обласний центр трудової та соціальної реабілітації осіб з інвалідністю «ГО «ВОСОІУ», а також представників управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у місті Кропивницькому ради, Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

Лариса Мороз, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*