Даруємо радість повноцінного життя

1 18 5 IMG 0337 2. реабілітації, інвалідів

  1 18 5 IMG 0337 1Комунальний заклад «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей інвалідів» є унікальним закладом для нашого міста. Тут отримують послуги діти і молодь, які потребують особливої уваги, любові, турботи і догляду та діти, які відвідують загальноосвітні, дошкільні навчальні заклади, але мають фізичні обмеження. Створення такого закладу дало їм можливість відчути себе повноцінними громадянами суспільства, та завдяки заходам лікувально-профілактичного характеру покращити стан здоров’я.

У закладі діти отримують послуги соціальної, психолого-педагогічної, фізичної реабілітації, професійної орієнтації та здійснюється медичне спостереження за реабілітаційним процесом. Окрім цих профілюючих послуг реабілітації для дітей-інвалідів, інвалідів м. Кузнецовськ організовані і надаються соціальна послуга денного догляду, послуга соціального супроводу/патронажу(послуги на дому) та послуги для дітей групи ризику з метою попередження їх інвалідності. А також, відповідно до Положення про Центр, організовано надання послуги цілодобового догляду за дітьми і молоддю на випадок кризової ситуації в сім’ї. Всі отримувачі послуг отримують безкоштовне харчування.

Основними формами реабілітаційного обслуговування є амбулаторне, денне, стаціонарне перебування, консультування та соціальний патронаж.

Фінансування закладу здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та коштів передбачених договорами про міжбюджетні трансферти між Кузнецовською міською радою та районними радами. Станом на 30. 06. 2014 укладені договори з 16 районами та містами Рівненської області.

З початку нинішнього року послугами Центру скористалися 123отримувачі послуг міста і області. Із них: 93 дітей-інвалідів (17 – соціальна послуга денного догляду, 31 – амбулаторне перебування, 40 – стаціонарне перебування, 5- дітей групи ризику) та 30 інвалідів (26 – соціальна послуга денного догляду, 4– соціальна послуга супроводу/патронажу). Отримувачами послуг м. Кузнецовськ є 30-інвалідів та 53 дітей-інвалідів, 40 дітей-інвалідів – із районів і міст Рівненської області.

Фахівцями Центру надано 18 консультацій отримувачам послуг та їх батькам з приводу нозологій та їх лікування, методам роботи з дітьми, правил оформлення до Центру, послуг, які надаються у Центрі та ін.

У закладі сформована мережа груп відповідно до віку та нозологій отримувачів послуг. На даний час функціонує 6 груп наповнюваністю в середньому 13 осіб при нормі 6-8.

У відділеннях соціальної реабілітації та медичного спостереження фахівцями надаються послуги, які дозволяють відновити або покращити фізичний, психологічний стан і соціальний статус дитини-інваліда, інваліда без відриву їх від сім’ї.

Програми відділення соціальної, психолого-педагогічної реабілітації спрямовані на розвиток комунікативних навичок дітей, дрібної моторики, зорового сприймання, формування компенсаційних способів діяльності, опанування основними соціально-побутовими навичками.

Професійна орієнтація та прогнозування щодо вибору майбутньої професії здійснюються на заняттях та гуртках за програмами швейної, столярної справи, кулінарії, господарсько-побутової праці, праці в природі, креативного рукоділля. Отримувачами послуг освоюються техніки бісероплетіння, декупажу, квілінгу, канзаші, художньо-рельєфного ліплення. Вироби наших підопічних неодноразово демонструвалися на міських виставках та в Інформаційному центрі ВП РАЕС.

Напрямок роботи із соціокультурної реабілітації забезпечує музичний керівник і педагоги на музичних заняттях і розвагах у співпраці із Палацом культури ВП РАЕС, Центром зайнятості, бібліотеками, КМЦСССДМ та іншими закладами міста.

Поряд із заходами соціальної реабілітації досить актуальними і користуються попитом послуги фізичної реабілітації у відділенні медичного спостереження. Діти та молодь отримують послуги з масажу (класичний, стимулюючий, послаблюючий, точковий), теплолікування (озокерито-парафінові аплікації), фізіотерапії (електростимуляція, електрофорез, магнітотерапія, діадинамотерапія, ампліпульс), бальнеології (вихрові ножні, ручні ванни, гідромасаж, циркулярний, висхідний душі, душ-Шарко, ароматичні ванни), вживають фіточаї. Лікарями – неврологом, педіатром, ортопедом визначається фізична, психічна спроможність дитини, надаються рекомендації стосовно подальшої реабілітації в Центрі, призначається черговість та послідовність заходів лікувально-оздоровчого характеру. Систематично здійснюється нагляд та контроль за фізичним, соматичним та психічним станом здоров’я отримувачів послуг.

Поряд із наданням реабілітаційних послуг, велика увага приділяється і вирішенню адміністративно-господарських питань. Систематично проводиться робота по упорядкуванню території і приміщення Центру. При благодійній допомозі ВП РАЕС, ПП О. Журби, державного пожежно-рятувального загону № 2, державної пожежно-рятувальної частини № 8 було приведено у належний стан спортивний майданчик. Слід зазначити, що за цей період значно поповнено матеріально-технічну базу закладу: облаштовано кімнату ранньої соціальної реабілітації, майстерню соціально-побутового орієнтування, швейну майстерню, придбано комп’ютерну техніку, дитячі меблі, іграшки, розвивальний матеріал, інвентар та інструменти для обслуговування споруди та інше.

І все це-результат спільної праці злагодженого колективу працівників, батьків Центру, ГО «Асоціація «Надія», міської влади, та небайдужих до долі наших підопічних благодійників міста. А це, неодмінно, є надійною запорукою функціонування закладу та успіху розвитку наших підопічних.

Директор Н. Федінчик

Кузнецовськ. Офіційний веб-сайт міської ради та виконавчого комітету +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*