Люксембурзький Червоний Хрест створить на базі санаторію «Святі гори» Центр реабілітації інвалідів

Люксембурзький Червоний Хрест створить на базі санаторію «Святі гори» Центр реабілітації інвалідів. реабілітації

_1_24_5_dsc09981_1

Люксембурзький Червоний Хрест створить на базі санаторію «Святі гори» Центр реабілітації інвалідів. Про це повідомили представники Червоного Хреста під час зустрічі з головою Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павлом Жебрівським. До створення Центру реабілітації представники Червоного Хреста приступлять уже навесні. Саме тоді вони проведуть й капітальний ремонт санаторію.

Наразі ж вони запропонували свою допомогу по облаштування комфортного проживання тимчасовим переселенцям з обмеженими потребами, які днями повернулися з одеського «Куяльника», де їм були створені нестерпні умови.

Першочергово Червоний Хрест береться за облаштування комфортних умов перебування переселенців у санаторії «Святі гори». Вони здійснять переобладнання будівлі для вільного руху людей з обмеженими можливостями. Зокрема, будуть переобладнані туалети, аби ними могли безперешкодно користуватися візочники, зроблять пандуси і поручні.

Нагадаємо, що офіс Місії Люксембурзького Червоного Хреста в Україні розташований в м. Слов’янськ Донецької області.

Товариство Червоного Хреста України разом з Люксембурзьким Червоним Хрестом провели моніторинг ситуації на місцях і визначили категорії осіб, які найбільше потребують допомоги у відновленні житла, а також провели консультації з органами місцевої влади, щоб державні програми допомоги не дублювалися з міжнародною допомогою Червоного Хреста.

Головна мета проекту – допомогти людям, які залишилися без житла, в першу чергу найбільш незахищеним – самотнім пенсіонерам, багатодітним родинам та людям з обмеженими можливостями. У рамках проекту був розроблений типовий будинок. Проект передбачав відновлення житлового приміщення, в якому розташовані кухня, туалет і кімната для сну. Ідея полягала в тому, щоб слідувати фундаменту зруйнованого будинку і в першу чергу відновити цільовий модуль, беручи до уваги основу колишнього будинку, а також мінімальний життєвий простір. Це надало можливість людям, які втратили своє житло, відновити одну кімнату, від якої протягом наступних років родина може розширити простір відповідно до своїх потреб. На відновлення кожного будинку були заплановані витрати у розмірі 10 тис. євро. Крім цієї суми, бенефіціари також мають отримати ваучери на товари для облаштування будинку, на які можна було купити сантехніку, фарби, двері, меблі тощо.

Окрім відновлення 10 приватних будинків Люксембурзький Червоний Хрест спільно з Нідерландським Червоним Хрестом та Товариством Червоного Хреста України встановили 360 нових вікон у 78 приватних будинках 2-ї категорії зруйнованості.

В березні 2016 року Товариство отримало підтвердження від партнерів про продовження цього проекту, який розпочнеться з квітня і буде тривати до кінця грудня 2016 року. Проект передбачає відновлення 20 будинків 3-ї категорії зруйнованості в Слов’янську та на навколишніх територіях, заміну вікон в будинках 2-ї і 1-ї категорії зруйнованості, а також підтримку місць компактного проживання ВПО – роздачу непродовольчих товарів (наборів миючих засобів, спальних, гігієнічних наборів), ремонтні роботи, поліпшення умов проживання.

Загальний обсяг робіт у грошовому еквіваленті має становити 0,5 млн євро.

_1_24_5_dsc09977_2

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Донецька ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*