На Хмельниччині реабілітація українських захисників відбуватиметься на основі ізраїльського досвіду

На Хмельниччині реабілітація українських захисників відбуватиметься на основі ізраїльського досвіду. хмельниччина, відновлення, військовослужбовець, цивільний, ізраїльський досвід

На Хмельниччині реабілітація українських захисників відбуватиметься на основі ізраїльського досвіду. хмельниччина, відновлення, військовослужбовець, цивільний, ізраїльський досвідІлюстративне фото

На території області впроваджують розбудову системи реабілітації військовослужбовців і цивільних громадян. Цю допомогу зможуть отримувати в медичних закладах регіону. За основу такої системи взято ізраїльський досвід, який враховує потреби пацієнтів з травмами, хворобами та пораненнями, що потребують процесу активного відновлення.

— Держава визначила пріоритетом у наданні безоплатної реабілітаційної допомоги без прив’язки до статусу чи групи інвалідності для наших захисників та постраждалого мирного населення. У зв’язку з цим у нашому регіоні за таким напрямком функціонуватимуть дев’ять кластерних медзакладів та шість надкластерних лікарень, з яких три можуть працювати за програмою реабілітації, — зазначила представниця Хмельницької ОВА Тетяна Косовська.

На Хмельниччині реабілітація українських захисників відбуватиметься на основі ізраїльського досвіду. хмельниччина, відновлення, військовослужбовець, цивільний, ізраїльський досвідТетяна Косовська

Нині в області функціонує мобільна мультидисциплінарна психіатрична команда у Хмельницькому обласному закладі з надання психіатричної допомоги. За дев’ять місяців вона здійснила 93 виїзди, оглянула майже 3000 пацієнтів.

— Послуги з реабілітації, які надаються в рамках програми медичних гарантій, є безоплатними для пацієнтів та покриваються коштом держбюджету. А місце проходження реабілітації — за вибором пацієнта. Для цього необхідне електронне направлення від лікаря, а також треба зателефонувати за номером 16-77 та отримати розгорнуту довідку про заклади, які надають відповідні послуги, — підсумувала Тетяна Косовська.

Варто додати, що в Україні передбачено створення шести потужних спеціалізованих реабілітаційних медзакладів, які вміщатимуть 1500 пацієнтів.

Микола Блонар

АрміяInform

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*